10 Maddede Beşiktaş’ın Yeni Stadı Vodafone Arena!

114

Vodafone Arena özellikleri ile dikkat çekiyor. Beşiktaş yeni stadı Vodafone Arena’ya sonunda kavuştu. Resmi açılışı yapılan ve Bursaspor maçında taraftarı ile buluşacak olan stadın özelliklerini sizin için madde madde listeledik.

Devletin zirvesinin katılımıyla dün resmi açılışı yapılan Vodafone Areana ile taraftarın buluşmasına sayılı saatler kaldı. Biz de Vodafone Arena’yı rakamlarla inceledik.

vodafone-son

İşte 10 maddede Vodafone Arena Stadı;

10Stat  maliyeti 400 milyon TL

İnönü stadının yerine yapılan yeni stat için toplam 400 milyon TL harcandı.

9Vodafone Arena’nın temeli 2013 Aralık ayında atılmıştı

İnönü stadı 31 Mayıs 2013’te yıkılmaya başlamıştı. Yeni stadın temeli ise Aralık 2013’te atıldı. İnönü’deki son maç Gençlerbirliği maçıydı.

8İnşaat yaklaşık 900 günde tamamlandı

Açılış tarihi bir kaç kez değiştiği için bu sezona yetişmesi beklenmiyordu. Ama son dönemde yoğun bir çalışma sonucunda stat 2015-2016 liginin son haftalarına yetiştirildi.

7Vodafone Arena Koltuk Kapasitesi 41 bin 903

Koltuk kapasitesi belirlenirken Beşiktaş’ın kuruluş yılına göre ayarlama yapıldı. Ve stadın koltuk kapasitesi 41 bin 903 olarak belirlendi.

6Statta 147 loca 186 kişilik basın tribünü ve 162 kişilik engelli tribünü var

2.100 kişilik VIP tribünü bulunan statta 147 loca bulunuyor. Avrupa’nın en büyük basın tribünlerinden birine sahip olan Vodafone Arena’da basın tribünü kapasitesi ise 186 kişi. Statta 162 kişilik de engelli tribünü var. Ayrıca 350 araçlık otoparkı bulunan Vodafone Arena’da, tribünler ve saha çizgisi arasındaki mesafe de çok yakın.

5İlk kez Hibrit Çim

105 x 65 metre ebatlarındaki saha, tamamen hibrit çimle kaplı ve bu Türkiye’de bir ilk.

4Güvenlik Üst Seviyede!

Stat geneli 784 kamera ile izlenebiliyor. Güvenlik için toplam 20 milyon liralık bir harcama yapıldı. Vodafone Arena, Türkiye’de en son teknolojiye sahip ilk ve tek güvenlik odasına sahip; en önemli özelliği ise yüz tanıma sisteminin olması.

3Tribün isimleri vefa örneği!

Vodafone Arena’da numaralı tribüne Şeref Bey, kapalı tribüne ise Baba Hakkı ismi verildi. Eskiye göre yeni açık tribün Spor Toto, eski açık tribün ise Denizbank oldu. Basın tribününe ise Vedat Okyar ismi verildi.

26 adet ‘Kartal Yuvası’ var ‘Beşiktaş Müzesi’ de planlanıyor.

Taraftaralrın alışveriş yapması ve kulübe katkı sağlaması için Kartal Yuvaları oldukça büyük ve elverişli. Beşiktaş Müzesi de yakında hizmet verecek.

1Beşiktaş Kulübünün hazırladığı #EveDönüyoruz klibi

Bonus – Vodafone Arena’da İlk tezahürat

Başlıklar :
bjk spor toto tribünü kapasitesi, vodafone arena, vodafone arena otopark var mı

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?