2015’in En Çok İzlenen 10 Yerli Dizisi

35

2015 yılında da Televizyon dizileri izlenme oranlarında tüm programları geride bıraktı. Bir çok dizi reytinglere kurban gitti. Bazıları ise vazgeçilmez oldu. Kiralık Aşk, Güneşin Kızları, Diriliş Ertuğrul, Muhteşem Yüzyıl Kösem… 2015 yılında en çok izlenen ve en iyi dizilerini sizler için araştırdık. Hangi dizi daha iyi? En çok izlenen diziler hangisi? Önerilen diziler nelerdir? tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Türkiye’de en çok izlenen 10 dizi ve dizi oyuncuları.

10Kara Sevda

Ulaşılamayan bir aşk hikayesinin anlatıldığı dizide kendisini terk ettiğini düşündüğü kızdan ve eşinden intikam almak için elinden geleni yapan bir adamın hikayesinin anlatıldığı dizide, Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Zerrin Tekindor gibi isimler yer alıyor. Kara Sevda, Çarşamba Akşamları Star TV’de.

9Hatırla Gönül

Hafızasını kaybeden bir kadın ve iki adam. Farklı bir senaryo ile izleyicilerden tam not alan Hatırla Gönül dizisi Pazar akşamları Stat TV’de ekranlara geliyor. Dizide Gökçe Bahadır, Onur Saylak, Engin Öztürk gibi oyuncular yer almaktadır.

8Acil Aşk Aranıyor

2015’in en çok beğenilen romantik komedi dizisi Acil Aşk Aranıyor, acil serviste çalışan Nisan ve Sinan’ın komik ve bir okadar ilginç aşk çekişmesini konu alıyor. Acil Aşk Aranıyor, Çarşamba akşamları Show TV’de sevenleri ile buluşmaktadır. Dizide Serhat Teoman, Duygu Yetiş, Rojda Demirer, Tamer Tıraşoğlu yer almaktadır.

7Analar ve Anneler

İzleyenleri ağlatan dizi Analar ve Anneler Perşembe akşamları Atv’de yayınlanmaktadır. 80’li yıllarda geçen dizide, farklı yaşamı olan iki annenin verdikleri evlatlar mücadelesini konu alıyor. Gerçek bir hikayeden alıntılanmış Analar ve Anneler konusu ile izleyenleri büyülüyor. Dizide Binnur Kaya, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Ulaş Tuna Astepe, Metin Akdülger ve Nazan Kesal rol alıyor.

6Hayat Mucizelere Gebe

Kanal d’nin sevilen dizisi Hayat Mucizelere Gebe, komedi dizisi Jane the Virgin’in türk versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. İzleyenleri beğenerek izlediği dizde Hande Ataizi, Işıl Yücesoy, Damla Colbay, Yiğit Dikmen, Yusuf Akgün gibi oyuncular yer alıyor. Hayat Mucizelere Gebe, pazar günleri yayınlanmaktadır.

5Güneşin Kızları

Pazartesi akşamları Kanal d’de yayınlanan Güneşin Kızları, her hafta gelişen ilginç olaylarla izleyiciyi hop oturtuyor hop kaldırıyor. Bir edebiyat öğretmeninin tek başına 3 kızını yetiştirmek adına neler yapabileceği ve 3 kızın hayatı anlatılıyor. Dizide Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay yer almaktadır.

4Muhteşem Yüzyıl Kösem

İzlenme rekorları kran Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı olarak yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem reytinglerde başı çekiyor. Perşembe akşamları Star Tv’de yayınlanan dizi, Osmanlı tarihinin en kudretli kadını olarak bilinen Kösem Sultan’ın hayatı ve Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu durum konu edilmiştir. Dizide Beren Saat, Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Aslıhan Gürbüz, Berk Cankat, Kadir Doğulu, Tülin Özen yer almaktadır.

3Kiralık Aşk

Star TV’de cuma günleri ekran gelen Kiralık Aşk dizisi reytinglerde üst sıralarda yerini alıyor. Bir iddia üzerine Ülkenin en başarılı işadamı ile 6 aylık aşk yaşamaya çalışan Defne İşadamın kendisine aşık etmek isterken hiç beklemediği olaylarla karşılaşıyor. Dizide Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Levent Ülgen rol almaktadır.

2Evli ve Öfkeli

Pazar akşamlarının sevilen dizisi Evli ve Öfkeli hayata tutunmaya çalışan 4 kadının hikayesini anlatmaktadır. Birbirleri ile sıkı dost olan bu dört kadın kimi zaman güldüren kimi zaman ağlatan sahneleriyle izleyicilerin sevgilis haline geldi. ATV’de yayınlanan dizide Birce Akalay, Ebru Cündübeyoğlu, Ayça Erturan, Yıldız Çağrı Atiksoy, Sarp Akkaya, Uğur Ahurcu yer almaktadır.

1Diriliş Ertuğrul

TRT’nin en iddialı dizisi Diriliş Ertuğrul yayınlandığı günden bu yana izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Osmanlı Devleti öncesi Kayı boyunun Tapınak Şövalyelerine verdiği mücadeleyi ve Osmanlı devletinin kuruluş sürecinin anlatıldığı dizi güçlü oyuncu kadrosu ve senaryosu ile izleyenlerin büyük beğenisini topluyor. başrollerini Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Uğur Güneş, Hülya Darcan, Evrim Solmaz ve Mehmet Çevik yer almaktadır. Diriliş Ertuğrul, Çarşamba akşamları TRT 1’de.

Başlıklar :
en çok izlenen yerli diziler 2015, hayata tutunmak dizisi

HENÜZ YORUM YOK