2015’in En Favori İsimleri Zeynep ve Yusuf

15

Türkiye İstatistik Kurumu ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları, Türkiye’nin en favori isimlerini ortaya çıkardı. Buna göre 2015 yılında doğan kız bebeklere en çok ‘Zeynep’, erkek bebeklere ise ‘Yusuf’ adı verildi.

En-Güzel-Bebek-Fotoğrafları-7

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, kız bebeklere verilen en popüler ilk 3 isim sıralamasında bir değişiklik olmadı. 2014’te olduğu gibi yine ilk sırada Zeynep ismi yer aldı. Zeynep ismini ise Elif ve Hiranur isimleri izledi. Miray ismi de 8. sıradan 4. sıraya yükseldi. Ve ilk beş isim içine girdi. Ecrin ismi ise 5. sıradaki yerini korumaya devam etti.

tatlı-bebek-resimleri

Kızlarda en çok tercih edilen ilk 10 bebek ismi listesinde, 2015’te en hızlı yükselişi gösteren isim ‘Defne’ oldu. Bir önceki sonuçlara göre 25. sırada bulunan Defne ismi, 9. sıraya yükselerek en popüler ilk 10 isim arasında yer aldı.

ERKEKLERDE EN POPÜLER BEBEK İSMİ YİNE YUSUF OLDU

bebek

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2015 sonuçlarına göre yeni doğan erkek bebeklerde en çok tercih edilen isim yine ‘Yusuf’ oldu. Bir önceki sonuçlara göre 6. sırada bulunan Eymen ismi 2. sıraya yükselirken, 3. sıradaki isim ise yine Mustafa oldu. Ömer ismi 4. sıradaki yerini korumaya devam ederken, 2014’te 2. sırada bulunan Berat isminin 5. sıraya gerilediği görüldü.
bebek-resmi

Erkeklerde en çok tercih edilen ilk 10 bebek ismi listesinde, 2015’te en hızlı yükselişi gösteren isim ‘Ayaz’ oldu. Bir önceki sonuçlara göre 12. sırada bulunan Ayaz ismi, 7. sıraya yükselerek en popüler ilk 10 isim arasında yer aldı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?