2016 Gelinlik Modası ve En Uygun Gelinlik Modelleri

74

2016 gelinlik modası nasıl? En güzel gelinlik modelleri hangileri? Düğün sezonu açıldı. Evlilik arefesindeki çiftleri alışveriş heyecanı sardı. Gelin adaylarının aklında ise gelinlik var. En güzel seçmek için dükkan dükkan geziyorlar. Peki hayalleri süsleyen gelinlik nasıl seçilir? Vücut tipine göre gelinlik nasıl seçilir? İşte en özel gün için en güzel gelinlik için tavsiyeler;

 

Aylar öncesinden başlayan alışveriş heyecanının en önemli yanı gelinlik seçimi…

Kapak-fotoğrafı-696x392

Model belirlemek için onlarca katalog sayfa sayfa incelenir. Gelinlikte yılın modasını yakalamak için binlerce model gözden geçirilir.

image7

En uygun gelinliği seçmek çok zor görünse de moda hakkında toplanan bilgiler işi kolaylaştırır. Ve hayallerdeki gelinliğe kavuşulur.  İsterseniz şimdi sizler için öncelikle 2016 yılı gelinlik modasına ve gelinliklerin detaylarına göz atalım.

image8

2016 yılı gelinlik modasında daha sade ve zarif görünümlü modeller, nakışlar, tüller ve işlemeler ağırlıklıdır. Tek parça gelinliklerde, aşağı doğru indikçe dalga dalga yayılan, kollara ve duvaklara işenen dantel işlemeler birçok modelde mevcut. Straplez, kayık yaka ve V yaka gelinliklerin üst modellerinde oldukça popüler iken, kabarık, balık model, yarım balık model ve A kesim modeller yine ön plandadır.

Gelinlik seçiminde düğün mekanı önemli

düğün-mekanı

Gelinlik seçerken düğün mekanlarını da göz önünde bulundurun. Kır düğünleri, havuz başı ya da kumsal düğünlerinde gelinlik modelleri çiçek işlemeleri, ağaç dalları şeklinde nakışlar ve tüylü etekler ile tercih edilebilir. Düğün ışıklar altında yapılacaksa işlemeli taşlar ve parlak kumaşlar gelinliği gözler önüne serer. Çok uzun olmayan ve daha rahat hareket edilecek etek boyları tercih edilmeli.

image22

Kumsal düğünlerinde ise kısa etek ve rüzgarda uçuşan kumaşlar ile çok romantik bir gelinlik ortaya çıkabilir. Ayrıca açık alan düğünlerinde gelinliğin çok ağır ve kabarık olmasından kaçınmak gerekir. Mekana uygun hafif ve rahat gelinlikler gayet idealdir.

image19

Klasik düğün salonlarında ise gelinlik modelinin kabarık, gösterişli ve ağır olması tercih edilebilir. İşlemeli taşlar ve parlak kumaşlar ile şık nakış detaylı gelinlikler ışıklar altında harika bir görüntü kazanır. Gelinliğin şıklığı kadar rahat hareket etmeyi sağlaması için sıkmamasına ve taşıması zor olmamasına dikkat etmek gerekir.

Gelinlik seçiminde vücut boyu önemli!

vücut-boyu

Fiziğine ve boyuna güvenen gelinler balık model tercih edebilir. Uzun duvaklar ve kuyruklar gelinliğin modelini ve işlemeleri gözler önüne serer. Kabarık bir model istiyorsanız; leğen kemiğine göre vücudu iki bölgeye bölüp, vücudun alt bölgesi uzun ise düşük bel, vücudun üst bölgesi uzun ise yüksek belli gelinlikler tercih edilmelidir. Kısa boylu gelinler yüksek bel kabarık modelleri tercih edebilirler. Topuz duvak kullanarak ya da boyun bağlamalı üst model ile boyumuzu daha uzun gösterilebilir. Ayrıca kısa boylu gelin adayları klasik uzun eteğin aksine kısa etek ya da yarım balık modeller de kullanabilirler.

Gelinlik Seçiminde Vücut Tipi

gelinlik-için-vücut-tipi

Atletik Tip Gelinlik Modelleri

atletik-tip-gelinlik-modelleri

Diktörtgen vücut tipi olarak da bilinir. Genelde simetrik hatlar, normal göğüs ve kalçalar, geniş omuzlar, uzun kol ve bacaklar ve düz bir vücuda sahiptir. Bu tip hatlara sahip kadınlar vücudu saran ve kıvrımlı hatlar verebilen modeller seçebilirler. Sırt ve omuz dekoltesi, aşağı indikçe belirginleşen katlar ya da dalgalanmalar, kol ve bacak uzunluğunu ortaya koyacak etek boyuna sahip bir gelinlik gayet uygundur. Geniş omuzlar için straplez yaka yerine dantel yakalar ve askılı üst model tercih edilmelidir. Omuzdan bağlı modeller ise omuzları daha fazla geniş göstereceği için tercih edilmemelidir. A kesim modeli, tüp model ve kraliyet tipi gelinlik modelleri atletik vücut tipli gelin adayları için idealdir.

İşte 2016 Gelinlik Modası ve gelinlik modelleri;

1image11

2image6

3image9

4image10

 

5image14

6image13

7image15

 

8image16

 

9image17

10image23

11image24

Başlıklar :
cikabilen kapaklı gelinlik, en gozel gelinlikler 2016, tek parça gelinlik modelleri

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?