2016 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

16

İki milyona yakın hacı adayının heyecanla beklediği 2016 hac kuraları yarın çekilecek. Hac kuraları, Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, kamuoyuna önünde yapılacak.

hac_kurasi_yarin_cekiliyor_

Bu sene hac başvurusu ilk kez yapan vatandaş sayısı 581 bin 768. Geçen sene hac kurasına katılan ama hacca gidemeyen 1 milyon 178 bin 983 kişi ise kayıtları yeniledi. Hac vazifesini yerine getirmek için sabırsızlanan bir buçuk milyonu aşkın kişi, hac kurasının çekilmesini bekliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre hac kurasına bu sene toplam 1 milyon 760 bin 751 kişi katılacak. Kura 2 mart çarşamba günü saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığında bilgisayar ortamında ve basın önünde yapılacak.

hac-kurasi-ne-zaman-cekiliyor-

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdığı illere göre “normal, müstakil odalı ve otel” konaklama kategorilerinde çekilecek.

Vatandaşlar, kura sonuçlarını 2 mart akşam saat 21.00’den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden takip edebilecek.

HAC FİYATLARI

hac

Fiyatlar konaklama türüne göre değişiyor. Fiyatlar bu sene normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar ve otel için ise 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin ya da 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

KESİN KAYITLAR

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart’ta, her ilde yapılacak. Kutsal topraklara ilk hac kafilesinin 4 Ağustos’ta son hac kafilesinin de 5 Eylül’de gitmesi bekleniyor. Dönüşler ise 16 Eylül-16 Ekim’de gerçekleşecek.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?