2016’Da Demode Ve Yeni Moda Olan 10 Trend

70

Artık yollarda görmekten sıkıldığımız demode kıyafetler ya da saç stilleri ya da ayakkabılar vs… “ 2016’Da Demode Ve Yeni Moda Olan 10 Trend ” yazımız da sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Bir çok stil programının olmasına karşın seçimlerini demode yapan kişiler yoğunlukta sayılır. Gerek renk uyumları, gerek model uyumları bazen kabus olabiliyor. Artık siz de 2016’ya girerken yeni bir sayfa açmanızı ve kıyafet seçimlerinizi yazımıza göre yapmanızı tavsiye ediyoruz. En iyi elbise çeşitleri? Hangi saç modeli? Hangi ayakkabıları tavsiye edersiniz? derken 2016’ya geldik. İşte 2016’da demode ve yeni moda olan 10 trend..

Dar Jeanler

dar jean

Bu çorabımsı kotları artık lütfen bırakalım, sağlık açısından hem de görmekten sıkıldığımız bir model. Kot dediğimiz de aklımıza artık rahatlık değil, bel bölgesinde yağlanma yapan nefes almayı zorlaştıran kotlar gelmeye başladı. 2016’da daha rahat jeanler ön planda olacak.

Normcore

Normcore

Normcore 2014 yılında patlama etkisi göstererek bir çok kategoride ki stilleri içine almıştı. İnsanlar bu tarz hem rahat hem de kombinlemesi kolay diye seçti fakat, artık normcore unutmanız lazım. Yani bir eşofman altı ve bir kazağı kombinleyemeyeceksiniz.Tarz olarak popüler kişiler bile sevdi bu modayı ama gerçekten çok salaştı kurtulduğumuz iyi oldu.

Peplum Elbise

Peplum

Aşk-ı Memnu “Bihter” ile belki de başlayan Peplum akımı gerçekten çok sıkmıştı. Bir çok davette, gecelerde karşılaştığımız bu belden fırfırlı elbiselerinize artık elveda diyebilirsiniz. Kayık yakaları ve eteği başlarken ki olan peplum detayı olan elbiseler 2015 te kaldı diyebiliriz.

Topuklu Ayakkabı

topuklu

Hala görüntü kirliliği olan bilmem kaç pont sivri topuk yada sivri olmayan topuk ayakkabılar giyenlere kötü bi haberimiz var! 2016’da bu topuklar maalesef tercih edilmeyecek… Hem rahat hem şıklık arayan 2016 modasında, bu tip kaba topuklara yer yok. Sağa sola yalpalayan topuklar ve düz basamayan kadınlar da cabası. Zaten bu “Arnavut kaldırımlarını da kim çıkardı?”demenize ve sinirlenmenize gerek kalmayacak. 2016’ya girerken, elveda yüksek topuklar!

Aşırı Makyaj

aşırı makyaj

Yüzüne bakınca tekrar bakası geliyor insanın”… ama bunu iyi algılamayın sevgili makyaj severler… Artık abartı makyaj ve rengarenk allık modası gidiyor; sade, doğal ve pastel makyaj geliyor! Tabiri caizse ekmek almaya bile giderken sürülen koyu makyajlar renkli allıklar gerçekten çok kötü gözüküyor, bir nevi gündüz feneri olmanın anlamı yok… 2016 modası sizi bu konuda çok uğraştırmayacak.

Renkli Pantolonlar

renkli pantolonlar

Pembe, sarı, yeşil gibi aşırı göze batan renkli pantolonlar çoktan demode oldu fakat hala gardolabında yer verenler var. Üzgünüz ama 2016 modasında renkli pantolonlar tercih edilmeyecek.

Düzgün Saç

düz saç

Aşırı düzgün duran saç modelleri artık demode… Fön de bile artık dağınık duran saçlar tercih ediliyor, tamamen doğallık ön planda olacak. Bu yüzden saçınızı da toplarken asla yapışık ve dümdüz bir model tercih etmeyin.

Leopar Desen

leopar desen

Tamam, Nur Yerlitaş vazgeçemiyor olabilir, ama artık kıyafet seçimlerinde leopar maalesef demode oldu… Etek, ceket yada gömlek bunlardan biri asla leopar olmamalı. Aksesuar seçimlerinde küçük detaylarda kullanabilirsiniz fakat göze ilk gözükür şekilde, yani kıyafetleriniz de kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Baş Parmak Yüzükleri

yüzük

Ciddi bir akım sonucu tüm başparmaklarda kocaman kocaman yüzüklerin olduğu devir 2016’nın gelişi ile kapandı. Bu abartı yüzükler ve özellikle baş parmak modası artık yok.

Göğüs Üzeri Dövme

dovmeler

Dövme modası sürekli devam eden bir akım, tabiî ki kabul ediyoruz fakat bu göğüs üzerine, t-shirtün kenarından yarısı gözüken dövmeler var ya, işte onlar artık yok! Şık dekoltelerin katili göğüs çevresinde ki dövmeleriniz varsa sildirmenin vaktidir!

2016 kısacası şık, sade ve uyumlu bir kıyafet modasını getireceğe benziyor. Dört gözle bekliyoruz…

Başlıklar :
sıkïldıgimiz kotlara yapilan degisiklikler

HENÜZ YORUM YOK