2016’nın En Başarılı Filmleri

85

2016 bir Sinema Yılı olması açısından geçtiğimiz senelere nazaran daha çok yapıt ve daha çok ödül verdi diyebiliriz. Özellikle bu yılın şüphesiz en güzel filmleri yine Hollywood tarafından geldi. Elbette bu durum, 2016’nın En Başarılı Filmleri listesinde tartışılabilecek bir konu değil ancak başarılı bulduğunuz filmler, her sinema severe göre de değişiklik gösterebiliyor. Kimi sinematografi açısından başarılı bulup filmleri sıralarken, kimisi senaryo bağlamında filmleri değerlendirmeyi daha çok seviyor. Bizler, bu yazımızda IMDB üzerinde toparlanmış belli başlı kullanıcı listelerinden yararlanarak 2016’nın En Başarılı Filmleri listesini oluşturmaya ve elimizden geldiğince bu listede global olarak yüksek puan elde etmiş filmleri listelemeye gayret edeceğiz.

 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Marvel’ın en fazla beklenen yapıtlarından bir tanesi ve belki de geçtiğimiz seneden bu yana hayranlarının fragman fragman gözlediği bir film olan Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, hiç şüphesiz 2016’nın en başarılı filmleri içerisinde başı çekiyor. Başrollerinde Marvel’ın bütün kahramanlarını bulabileceğiniz Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda aynı zamanda bir sürpriz olarak Spider-man de bulunuyor. Iron Man vs. Kaptan Amerika savaşında, siz hangi taraftaydınız?

 

Ghostbusters

IMDB üzerinden 5,4 alsa da; bir nostalji filmi olarak Ghostbusters da bu listede olmayı hiç şüphesiz hak eden filmlerden bir tanesi. 2016’da Oldukça iyi bir hasılat yaparak zirveye çıkmayı başaran yapıt, bazı eserlerin gölgesinde kalsa da yönetmen Paul Feig’in oldukça iyi bir animasyon başarısı gösterdiğini ve filmdeki efektlerin oldukça hoş yerleştirildiğini belirtmemiz gerek. Siz de, bir nostalji olarak Hayalet Avcıları’nı izlemediyseniz; belki de izlemelisiniz.

 

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Orijinal ismi ile Fantastic Beasts and Where to Find Them; Harry Potter evrenini özleyen herkesin çok beklediği ve çok istediği bir film olmayı başarmış; kısa süre içerisinde gelmemesiyle de izleyicilerini epey sabırsızlaştırmıştı. Eleştirmenlerden vizyona girdiği vakit tam not alan filmin aynı zamanda sinematografisinin de kusursuz olduğu söyleniyor. Siz de, Harry Potter evrenine meyilliyseniz; bu filmi kaçırmamanızı öneriyoruz.

 

Nefesini Tut

Orijinal ismi Cant’t Breathe ile sinema evreninin en soluksuz filmlerinden bir tanesi olmayı başaran ve Fede Alvarez’in en iyi filmi olarak nitelenen Nefesini Tut; bir gerilimden, bir diğerine sizleri saniyeler içerisinde bırakmasıyla biliniyor. Filmde, gerçekten nefesinizi tutuyor ve bir kez daha maalesef bırakamıyorsunuz. 2016’nın En başarılı filmleri arasında rahatlıkla gösterilebilecek Nefesini Tut, pek çok eleştirmen tarafından da olumlu notlara boğulmuştu.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?