2016’nın En İyi Bilim Kurgu Filmleri

204

Bilim Kurgu Filmleri, hemen herkesin izlemekten hoşnut olduğu ve ufkunu açan filmler olarak bilinir ve çoğu insan, bu dünyadan bir nebze kopmak adına; bambaşka bir dünyaya adım atmak amacıyla bu filmleri izlemeye bayılırlar. Bu sebepten, günümüzde oldukça fazla hasılat yapan, özellikle sinemada izlemenin bir ayrı keyif olduğu filmleri; sizler için inceleyeceğiz. Yazımızda adı altında bu yıl aklımıza kazınmış ve izlemeden ölmemeniz gereken filmleri listelemeye gayret ettik. Siz de, bu filmlere ekleme yapmak isterseniz yorum bölümünü kullanabilir ve rahatlıkla bizlere görüşlerinizi, eklenmesi gereken filmleri aktarabilirsiniz.

Beşinci Dalga – 5th Wave

J. Blakeson’un yönetmenlik koltuğunda oturduğu Beşinci Dalga, hiç şüphesiz hemen herkesin devamını beklediği filmlerin başında geliyor. Dönemin en iyi ve en güzel kadın oyuncularından bir tanesi sayılan Chloe Grace Moretz’in başrolünde olduğu filmde, dünyanın uzaylılar tarafından istilası ve yaşananlar konu edinilirken; bir ailenin parçalanışı da göz önüne geliyor. Tek kalan Cassie adlı bir kız ise kardeşini uzaylıların elinden kurtarmak için elinden geleni yapacak gibi görünüyor. Siz de, Uzaylı İstilalarını konu alan bilim kurgu yapıtlarını seviyorsanız; Beşinci Dalga iyi bir seçenek.

X-Men: Apocalypse

IMDB üzerinde 7,1 puanda olan ve dönemin en büyük hasılatlarından birini elde eden; 2016’nın En İyi Bilim Kurgu Filmleri arasında yerini alabilecek bir yapıt olarak X-Men: Apocalypse, yıllar sonra beklentileri karşılayacak bir X-Men filmi. Başrollerinde James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender gibi gözde isimlerin bulunduğu film; Apocalypse’in uyanışını ve dünyamıza vereceği zararları konu ediniyor. Elbette, Apocalypse karşısında sadece insanlık değil, aynı zamanda bir mutant ekibi de mevcut. Bakalım bu zorlu mücadelede kazanan taraf, kim olacak? Ek olarak, bu filmin yönetmeninin; bir filmde ne kadar harika varsa yaratabilecek bir isim olan Bryan Singer olduğunu belirtelim.

Cloverfield Yolu No: 10

Düşünün, arabanızla kaza yapıyor ve kendinizi günler sonra bir evin bodrum mahzeninde buluyorsunuz. Ancak bu mahzen, oldukça iyi düzenlenmiş ve gayet güzel oluşturulmuş bir ev görünümünde karşınıza çıkıyor. Ne hissederdiniz? Cloverfield Yolu No: 10; gizemli pek çok olayın döndüğü dünyada bir kadının ve iki adamın bodrumda saklanma / belki de esir tutulma hikayesini gözler önüne seriyor. Baştan sona, nefesiniz kesilerek izleyeceğiniz bu filmi de 2016’nın en iyi bilim kurgu filmleri arasına alabiliriz.

Başlıklar :
hakem capsleri, show ana haber sunucusu

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?