21. Zoom Haber Görüntüleri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

5

Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin düzenlediği “21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması” ödül töreni İstanbul’da yapıldı. Çok sayıda gazeteci ve davetlinin katıldığı gecede dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen 21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Hab-Kam-Der

Gümüşsuyu’nda CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını Dernek başkanı Aytekin Polatel yaptı.

CkIAbtVWEAAfA_F

Ödül gecesinde, yarışmada dereceye girenlere verilen ödüllerin yanında televizyon haberciliğinin yükünü 20 yılı aşkın süredir omuzlarında taşıyan, yakın tarihin görsel arşivini oluşturan haber kameramanlarına da “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi.

Ödüller sahiplerini buldu

haber-kamera

21. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışmasında, “Röportaj Haber” kategorisinde “Kağıtçı” rumuzlu görüntüsü ile Al Jazeera Türk’ten Güray Ervin birinciliği, “Türk Yıldızı” rumuzlu haberi ile NTV’den Deniz Tüysüz ikinciliği ve “Mancorrespondent” rumuzlu haberi ile Suudi Arabistan Al Arabia TV’den Hassan Jaber Abdu üçüncülüğü kazandı.

zoom-odulleri-deniz-tuysuz

“Spor Haber” kategorisinde “Spor Toto Özel Ödülü”nü “Dede” rumuzlu görüntüsü ile Show TV’den İbrahim Kördemirci alırken, “Şampiyonluk Kutlaması” rumuzlu görüntüsü ile NTV Spor’dan Rafet Topcu ikinciliğe, “Yarışta Yenilen Oyuncu” rumuzlu görüntüsü ile Azerbaycan Region TV’den İsgender Gamberov üçüncülüğe layık görüldü.

Zoom Oylama Portalı’ndan yapılan oylama sonucuna göre, “Serbest Haber” kategorisinde birinciliği “Demiryolu” rumuzlu haberi ile Al Jazeera Türk’ten Güray Ervin, “İlke Emeklilik Özel Ödülü”nü “Basın Susturulamaz” rumuzlu haberi ile Fox TV’den Cemal Gökcamlı elde etti.

Yarışmada, “En İyi Özel Haber” kategorisinde “Umudun Çocuk Yolcuları” rumuzlu haberiyle Anadolu Ajansı’ndan Servet Ülkü birinci, “DEAŞ Teröründen Kaçış” rumuzlu haberiyle ATV-A Haber’den Ata Gündüz Kurşun ikinci oldu.

“Yılın En İyi Haber Görüntüsü” kategorisinde Anadolu Ajansı’ndan Erdal Türkoğlu ve HaberTürk TV’den Hasan Dönmez, “Düşürülen Rus Uçağı” haber görüntüsü ile birinciliği paylaşırken, “Filistinli Kızın Direnişi” rumuzlu haberi ile Anadolu Ajansı’ndan Hisham Abu Shaqra ikinciliği kazandı. Ödül takdimi sırasında davetliler tarafından Filistin bayrağı açıldı.

Yarışmada, “Yaşam Boyu Onur Ödülü”ne Anadolu Ajansı’ndan İsa Koçaş ve Engin Morgül layık görüldü. Koçaş ve Morgül ödüllerini Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın elinden aldı.

Törene Gürcistan, Hollanda, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’dan basın mensupları, siyaset, sanat dünyasından davetliler katıldı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?