4.5 G Hız Testi Nasıl Yapılır?

5

4.5 G Hız Testi Nasıl Yapılır? Türkiye 4.5G teknolojisine kavuştu. Herkes hızlı internetin heyecanını yaşıyor. Peki ama hız testi nasıl yapılır? 4.5 G nedir ve 4.5G’ye nasıl geçilir?

4.5gtest

4,5G teknolojisi Türkiye’de kullanılmaya başlandı. 4,5G, yüksek mobil internet hızı ile fazla data kapasitesi sunuyor. Peki 4.5G’nin hızı nasıl ölçülüyor?  Öncelikle telefonunuza Speedtest uygulamasını indirmelisiniz. Ve hız testini yapabilirsiniz. İnternet hızınız, bulunduğunuz bölge, kullandığınız operatöre, cihazınızın markasına hatta hava durumuna göre değişiyor.

HIZ TESTİ YAPARKEN DİKKAT!

Telefonuna indirilen uygulamalar ile yapılan her testi internet kotasından minimum 100 mb maksimum 300 mb tüketiyor. Eğer internet paketiniz sınırlı ise 4.5G’nin ulaştığı hızları gözünüzle görmek isterken kotanızı bitirmeyin! Yani 1 GB’lik internet kotanız varsa, 7-8 kez hız testi yaparak 1 aylık kullanım kotanızı dakikalar içerisinde bitirebilirsiniz.

HIZ TESTİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Mobil data iletişiminde hız rekorları kırılacak.

GSM operatörleri tarafından 81 ilde 1 Nisan itibarıyla abonelerin kullanımına sunulacak 4,5G teknolojisi ile mobil data iletişiminde hız rekorları kırılacak. 4,5G’ye uyumlu telefon ve SIM karta sahip olan aboneler, bağlı bulundukları operatöre SMS göndermeleri veya operatör bayileri ya da çağrı merkezleri üzerinden 4,5G hizmetinden yararlanmak için onay vermeleri gerekiyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?