Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

98

Avusturya doğumlu Alman politikaci nazilerin kurucusu soykırımın başlatıcısı olan Adolf Hitler hakkında bilinmeyen 10 gerçek bilgi.

10. Soyadı değişmiştir

”Adolf Schicklgruber” değişmeden önceki soyadı budur. 1877 yılında babası bir kararlar soyadını değiştirmiştir.

9. Yeğenini aşırı derecede koruyordu

Söylentilere göre kendisine takıntılı olduğu ve cinsel ilişkide bulunduğu söyleniyordu. Dışarı çıkıp arkadaş edinmesine izin vermemiştir. Bu baskıya dayanamayan yeğeni 23 yaşındayken intihar etmiştir.

8. Tatlılardan çok hoşlanırdı

Her çeşit şekerlemeyi, özellikle de çikolataları çok severdi. Her geçen gün 2 kilo çikolata yediğine inanılıyordu. Yemeklerinden sonra kek alırdı. Sadece tatlılara karşı koyamıyordu.

7. Oldukça batıl inançlı biriydi

Onun batıl davranışına bir örnek, 7 numarayı çok güçlü görmesidir. Swastika’yı sembolü olarak seçti, çünkü sihirli olduğuna inanıyordu. Daha söyleyecek ne var?

6. Sadece 10 senede 24 ülkeyi işgal etmiştir

Almanya Hitler’in yönetmindeyken sadece 10 senede Fransa, İtalya, Yunanistan, Sovyetler birliği ve Finlandiya da olmak üzere 24 ülkeyi ele geçirmiş ve bir süper güç haline gelmiştir.

5. 13 yaşındayken ağır bir çiğer hastalığı geçirmiştir

Babası öldükten sonra ağır bir ciğer hastalığı geçiren Adolf Hitler 1 yıl okuldan uzak kalmıştır, daha sonra maddiyatsızlıktan dolayı bir daha okula gidememiştir.

4. Asker kaçağı olmuştur

1912 yılında asker kaçağı olarak tutuklanmıştır. Ancak yapılan fiziksel muayne sonucunda askerliğe uygun olmadığı görülmüştür. Buna rağman 1. dünya savaşına gönüllü olarak katılmıştır.

3. Hitler uyuşturucu bağımlısıydı

Adolf hitler’in doktoru Hitler’e sakinleştirici diye verdiği sakinleştirici araştırmalar sonucu amfetamin olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu onu iyi etsede fevri hareket ve ani düşünmelere yol açmıştır. lider artık bir uyuşturucu bağımlısı haline gelmiştir.

2. 1. dünya savaşında ağır yaralanmıştır

Almanya-İngiltere savaşında çok fena bir şekilde kolundan yaralanan Adolf Hitler’i kurtaran bir ingilizdir. Henry Tandey adındaki ingiliz Adolf Hitlere acımış onu öldürmek yerine yaşamını bağışlamıştır. Fakat bu Henry Tandey’nin hayatında verdiği en büyük hataydı çünkü yaşamasına izin verdiği adam kendisininde onaylayacağı üzere Adolf Hitler’di.

1. O bir Disney Taraftardı

Çizgi filmlere ya da canladırılmış herşeye büyük ilgi gösterdi ama şaşırttıcı bir şekilde Disney hayranıydı . Onu kimse disney hayranı diye suçlamıyordu çünkü disney o dönemde çok sevilen çizgi filmerdi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?