Ankara’da Facianın Eşiğinden Dönüldü!

1

Ankara’da cephanelik bulundu. Jandarma, arama noktasına sadece 800 metre uzaklıktaki yan yolda silah ve mühimmatın ele geçirildi. Ankara Valiliği, olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

ankarada_cephanelik_ele_gecirildi_

Jandarma ihbar hattına sabah saatlerinde bir ihbar geldi. İhbar sonrası hemen harekete geçen güvenlik ekipleri, aralarında Bixi, Kaleşnikof, el bombalarının da bulunduğu silah ve patlayıcı madde bulundu. Yol kenarına atılı şekilde bulunan mühimmatın kim ya da kimler tarafından oraya bırakıldığına dair bilgi yok. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde: “25.02.2016 Perşembe günü 156 Jandarma ihbar hattına yapılan bir ihbarı değerlendiren ekiplerce eski Samsun yolunda, Jandarma arama noktasına 800 metre mesafedeki yan yolda yapılan arama tarama çalışması neticesinde;

1 Adet Bixi
1 adet Kaleşnikof
2 Adet El Bombası
287 Adet Bixi Mühimmatı
120 Adet Kaleşnikof Mermisi (4 Şarjör içerisinde)
4 Adet Fünye
2 Patlatma Düzeneği
3 Poşet Patlayıcı Madde olduğu değerlendirilen malzeme, yol kenarına atılı şekilde bulunmuştur.

Konu ile ilgili incelemelere çok yönlü olarak devam edilmektedir.”

Ankara’da 28 kişiyi katleden hain saldırıdan kısa bir süre sonra böyle bir cephaneliğin ele geçirilmesi ile adeta facianın eşiğinden dönülmüş oldu. Ayrıca emniyet ekipleri şehir genelinde teyakkuza geçti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?