Askeri Sınavı Çıplak Yaptılar!

22

Askeri sınava giren adayları iç çamaşırlarına kadar soydular. Sınavı öyle yaptılar. Gerekçe kopya çekilmesini engellemekti ama ortaya ilginç görüntüler çıktı.

hindistan-da-ciplak-sinav- Bu ilginç olay Hindistan’da yaşandı. Hindistan’ın Bihar eyaletindeki açık bir alanda askeri sınav yapıldı. Ancak bu sınav biraz sıra dışı oldu. Çünkü sınav yetkililileri adaylardan iç çamaşırlarına kadar soyunmalarını istedi.

Sınava girmek için soyunan yüzlerce aday, bağdaş kurarak soruları çözdü.

iki-bin-adaya-kopya-riskine-karsi-ciplak-sinav-

Ordu yetkilileri, “kopya çekilmesini engellemek ve kalabalık aday grubunu kontrol ederken zamandan tasarruf yapmak için bu yöntemin tercih edildiğini” açıkladı.

Pazar günü düzenlenen ve 1 saatlik yazılı sınava 1,159 aday katıldı.

Hindistan gazetelerine konuşan adaylar ise, ‘küçük düşürücü, onur kırıcı’ bir olay olduğunu söylediler. Adaylardan biri, ”Sınavın yapıldığı alana girdiğimizde, iç çamaşırlarımız hariç üzerimizdeki bütün kıyafetleri çıkarmamız istendi. Tuhaf bulmamıza rağmen, talimata uymaktan başka seçeneğimiz yoktu. Her aday arasında her yöne doğru yaklaşık 2.5 metre vardı” dedi.

kopya-sinav

Gazeteye konuşan askerler ise, idari bir hata olduğunu kabul ettiler.

Hindistan’ın kuzeyindeki bazı eyaletler de geçtiğimiz yıllardaki sınavlarda bir çok kişinin kopya çektiği ortaya çıkmıştı. Hatta geçen sene, ailelerin okul duvarlarına tırmanarak çocuklarına kopya verdikleri görüntülere yansımıştı.

Başlıklar :
askerde çıplak sağlık kontrolü

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?