Baş Ağrınızı İlaçsız Azaltacak 3 Öneri

40

 

Pek çok insanın en büyük sağlık problemlerinden bir tanesi hiç şüphesiz baş ağrısı. İnsanlarda genelde soğuktan yahut fazla sıcaktan, stresten yahut bunalımdan dolayı görülebilen bu baş ağrılarını azaltmanın pek çok yolu mevcut ancak genellikle insanların ilaç kullanmaları, en ufak bir ağrıda bile kimyasallara başvurmaları; büyük bir problem olarak göze çarpıyor. Bugünkü yazımızda, sizler için ilaçsız baş ağrısı giderme yöntemleri üzerine konuşacak, üç güzel öneriyle baş ağrınızı nasıl azaltabileceğinizi tartışacağız. Siz de, bu yöntemleri uygulayarak kendinize kimyasallarla zehir zerk etmeyebilir ve bağışıklık sisteminizi bu sayede korumaya yardımcı da olabilirsiniz.

    • Karanlıkta Oturun

Pek çok insan, kuvvetli yahut hafif baş ağrılarında dahi telefona bakmayı, telefonla oynamayı ihmal etmezler yahut televizyonları, bilgisayarları sürekli açıktır. Ancak, bu tür yapay ışıklar sizlere en büyük zararı vermektedirler. Yapay ışık teknolojisinin getirdiği göz yorgunluğu etkisi aynı zamanda beyne de etki ederek baş ağrısının artışını sağlamaktadır. Bu sebeple, elinizden geldiğince baş ağrısı gibi durumlarda karanlık ortamlarda takılmanız, en azından bir süre karanlık bir odada dinlenmeniz tavsiye edilir. Aksi halde, problemler ve baş ağrısı artmaya devam eder.

    • Başınızı Bağlayın

Şiddetli bir baş ağrınız varsa, annenizin yahut büyüklerinizin evde muhakkak bulundurduğu bir yazma yahut tülbent yardımı ile başınızı bağlamayı ihmal etmeyin. Baş bağlamak derken elbette, türbanvari bir baş bağlamasından bahsetmiyoruz. Kafanızın etrafını sıkıca saracak şekilde kenetleyip düğüm attığınız bir tülbent yahut yazma, hem sıkma etkisiyle hem de yoğunluğun orada artmasıyla baş ağrınızı azaltmak için bire bir yöntemlerdendir. Sıkma etkisi, olabildiğince ağrıyı dağıtacak ve belli noktalarda sizleri epey rahatlatacaktır.

    • Şakak Ovma Yöntemi

Şakak ovma yöntemi hemen herkes tarafından bilinir ancak doğru yapılması, böyle durumlarda çok önemlidir. Özellikle başınızı bu durumda şakaklarınızı ovarken acıtmak; doğru bir yol olabilir örneğin. Zira, yavaş bir ovalama ile ağrı kesinlikle dağılmayacaktır. Bu sebepten, baş ağrınız varsa kendiniz yahut evinizdeki herhangi bir birey, yavaştan serte doğru şakaklarınızı ovabilirse; ağrı olabildiğince farklı noktalara dağılarak azalacak ve baş ağrısı konusunda siz de rahat bir nefes alabilecek hale geleceksiniz.

Yukarıdaki yöntemler ve benzeri pek çok yolla baş ağrısını azaltmak mümkün. Bu sebepten, lüzumsuz yere ilaç kullanımından olabildiğince kaçınmanızı ve doğal yollarla ağrılarınızı azaltmanızı; son çare olarak ilaç kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Zira, her seferinde ilaca başvurmak bir süre sonra bağışıklık sisteminizin zayıflamasına yol açacaktır.

Başlıklar :
kaçın cı cüzden secde ayeti var

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?