Beden Dilinde Hangi Hareket Ne Anlama Geliyor?

157

Beden ve vücut dilinde hangi hareket ve davranışın ne anlama geldiğini biliyor muydunuz? El ve yüz mimiklerinin duruş şekilleri düşüncelerinizi ve psikolojinizi yansıtır.

Kendinize güveniyor musunuz? Ve bu öz güveni çevrenize yansıtabiliyor musunuz? Bir fotoğraf bin kelimeye eştir derler. Şimdi kendinizi bir gözden geçirin dışarıdan bakınca nasıl sinyaller veriyorsunuz? İnsanlar içgüdüsel olarak hareketlerini okurlar. Kendileri farkında olmasa bile herkesin bir vücut dili kodu vardır. Biz de size vücut dili için bir rehber vermek istiyoruz. Başlangıç için çok işinize yarayacağını düşünmekteyiz. İşte karşınızda vücut dili ile kendinden emin görünmenin 10 yolu.

10Ellerinizi Göğsünüzde Birleştirmeyin


İlk ipucumuz ellerimiz ile alakalı. Ellerinizi göğüste birleştirmek korumacı bir duruştur. Biz bunu üşüdüğümüzde, Gergin olduğumuzda veya gard aldığımızda yaparız. Gece kulüplerinin kapısındaki korumaları düşünün onlar sizde konuşma isteği uyandırıyor mu yoksa ürkmenize mi sebep oluyorlar? Cevabınızın çok kesin olduğuna eminiz o yüzden insanlara aynı mesajı göndermemek için ellerinizi göğsünüzde birleştirmekten vazgeçin.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?