Beklenen Yenilik! WhatsApp Uygulaması Masaüstüne de Geldi!

1

Whatsapp bilgisayarlar için özel bir uygulama geliştirdi. Mobil uygulamanın ardından bilgisayar başında da Whatsapp üzerinden mesajlaşabileceksiniz. Sesli ve görüntülü görüşmek için de yeni güncelleme ilerleyen haftalarda devreye sokulacak…

Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını yayınladı. Uygulama ile birlikte kullanıcılar artık Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmadan bilgisayar başında çalışmalarını sürdürebilecek.

whatsapp

TARAYICI ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKTI
whatsapp

Whatsapp’ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle birlikte artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmadı; zira uygulama arkaplanda çalışacağından kullandığınız tarayıcıda bir sekmeyi Whatsapp için ayırmak gerekmeyecek.

WHATSAPP UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

whatsapp

Uygulama şu an Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekiyor; tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi. Böylece Whatsapp’a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülecek.

whatsapp-uygulamalari

Whatsapp’ın an itibariyle 1 milyarı aşkın kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?