Bu Drone Başka Drone’lara Benzemiyor: Katil Drone!

4

Bu drone’un adı Katil Drone… Eminim daha önce hiç böylesini görmediniz! Drone, günümüzde kullanımı her geçen gün artan yeni teknolojik oyuncağımız.. Yeni ve havalı oyuncağımız birçok amaç için kullanılıyor. Bazen eğlenceli, bazen hayati konular için bulunmaz hint kumaşı olan drone’lar zaman zaman da tehlikeli olabiliyor. İşte tehlikeli sayılabilecek yeni drone: Katil Drone

Özellikle izinsiz kullanılan drone’lar için birçok savunma sistemi geliştirildi. Bazı ülkelerde drone uçuşu bile yasaklandı.
Battelle-DroneDefender-520x245 Radyo dalgalarıyla havadaki drone’ları düşüren DroneDefender, ağ sistemi ile drone’ları yakalayan Tokyo polisi, drone avlayan kartal, drone’lara karşı geliştirilen bazuka… Drone’lara savaş açan sistemlerin bazıları.

Şimdi ise drone’ların intikam zamanı…

ocsdb0svfy8kezik7x02

Finlandiyalı iki arkadaş eğlence amaçlı bir sistem geliştirdi. Ve drone ile elektrikli testereyi birleştirdiler. “Katil Drone” ismini verdikleri bu drone, kendisine bağlanan bir ağaç testeresi ile etrafa adeta dehşet saçıyor.

drones-are-less-friendly-when-theyre-carrying-working-chainsawsDefault1

Finlandiyalı arkadaşların geliştirdiği bu yöntem sayesinde katil drone, kendisine bağlanan testere ile çatıların altında biriken sarkıtları, kardan adamları, uçan balonları ağaç testeresiyle paramparça ediyor. Ancak her ne kadar eğlence amaçlı yapılsa da, insanın gözünü de korkutmuyor değil.

KillerDrone-Flying-

İşte Katil Drone için hazırlanan o video:

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?