[Çözüldü] Dosya silerken: Bu öğe bulunamadı Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin

33

Windows’ta dosya silerken “Bu öğe bulunamadı, öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin” sorununa çözüm yollarını bu haberin içinde bulacaksınız.

Dosya madem bulunamıyor ama orada ne işi var? Mantıksız değil mi? Evet! Ama buna siz sebep oldunuz 🙂

Ya bir Internet sitesinden ya da FTP ile bir site adresinden sıkıştırılmış ya da açık dosyalar indirdiniz. Siz dosyaları indirirken Windows Defender gibi bir virüs programı indirdiğiniz zip’li ya da rar’lı dosyayı açarken klasörün içindeki bazı dosyaları karantinaya alarak konumlarını değiştirdi. Sonuç: Dosyalarınızı bulamıyorsunuz. Geçmiş olsun!

Peki Bu öğe bulunamadı artık klasöründe değil öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin uyarısının en kolay çözümü ne olacak şimdi. ms dos yöntemine başvurmadan basit tek bir şey var o da WinRar… evet bildiğiniz WinRar sıkıştırma programı ile sileceğiz hepsi bu. Nasıl olacak peki o iş ?

1 – Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin sorununu veren klasörümüze geliyoruz.

windows-hata1

2- Sağ tuşla tıklayıp : Arşive Ekle tuşuna basıyoruz. (dikkat “Arşive ekle “silinmeyen klasör adı” değil direk arşive ekle seçeneğine basın)

windows-hata2

3- Karşınıza çıkan ekranda sağ tarafta “Arşivleme Seçenekleri” bölümünde ilk madde “Arşivledikten Sonra Dosyaları Sil” seçeneğine tıklayın.

windows-hata3

Tamama basın.

Dosyanız silindi…geçmiş olsun. son işlem olarak sıkıştırılan rar dosyasını da siliyoruz. geriye iz kalmıyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?