Bugün Günlerden Twitter! Mavi Kuş 10 Yaşında!

2

Twitter 10 yaşında. Milyonlarca kullanıcısı olan ve insanların hayatında önemli bir yer tutan Twitter 10. yaşını kutluyor. Twitter, bugüne özel video yayınlarken, 10. yaşını da #LoveTwitter etiketi ile kutluyor.

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından olan Twitter 10 yaşında. 21 Mart 2016’da kurulan twitter bugün özel bir heyecan yaşıyor.

twitter-10

Twitter’ın bugünkü CEO’su ve kurucularından olan Jack Dorsey’in bir kağıda çizdiği o eskizle başlayan heyecan; 2006’da gerçeğe dönüşmütü. Jack Dorsey’in 21 Mart’ta attığı o ilk Tweet ile aslında bütün insanlar için yepyeni bir dünyanın kapıları aralandı.

İşte Jack Dorsey’in attığı ilk tweet;

tweet

Twitter’ı kimi mesajlaşmak için kimi fikirlerini aktarmak için kimi de resim ve video paylaşmak için kullanıyor. Ama kesin olan bir şey var ki twitter kullananların sayısı her geçen gün artyor.

Twitter’ın Haziran 2015’te açıklanan rakamlara göre 350 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Twitter, yeni yaşını kendisini nelerin eşsiz kıldığını anlattığı iki buçuk dakikalık bir teşekkür notu videosuyla paylaştı.

Twitter, 10. Yılına özel hazırladığı videoyu #LoveTwitter hashtag’i ile yayınladı.

İşte twitter’ın attığı tweet ve yayınladığı o özel video; 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?