Canlı Yayın Kervanına Youtube da Katılıyor

2

Youtube mobilden canlı yayınlara başlıyor! Canlı yayın konusunda rakipleri Periscope ve Facebook’un gerisine düşen YouTube sonunda beklenen hamleyi yapıyor. Video paylaşımının dev markası YouTube mobil uygulaması üzerinden de canlı yayını desteklemeye başlıyor.

Youtube mobil telefonlar üzerinden canlı yayın dönemi başlatacak.

youtube

Live servisi için önemli yatırımlar yapan Youtube, mobilden canlı yayın konusunda Periscope ve Facebbok’un gerisinde kalmıştı.  YouTube da yeni güncellemesi ile mobil canlı yayını mümkün kılacak.

576ee7094967830d5c1ac013

YouTube, mobil uygulamanın yeni yeteneğini şimdilik test amacıyla birkaç büyük içerik üreticisi için hizmete aldı, ancak test süreci sonunda canlı yayın özelliği tüm kullanıcılara açılacak.

youtube

YouToube canlı yayınları destekliyordu ancak bunun için kullanıcının bir PC kullanması gerekiyordu. Yeni özellikle birlikte, YouTube’un liderliğini kaybetmeye başladığı canlı yayın videolarında büyük artış olması bekleniyor. Periscope veya Facebook’a göre çok daha organize ve güçlü alt yapıya sahip YouTube, mobil cihazlardan canlı yayın imkanıyla birlikte sayısız video blogger’ın akınına uğrayabilir. Youtube mobil canlı yayınların en kısa sürede başlayacağı belirtiliyor.

Başlıklar :
türkü kervanı youtube

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?