Cem Yılmaz Hakkında 2 Yıla Kadar Hapis İsteniyor

3

Ünlü komdeyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıl hapis istenen hakaret davasında ilk duruşmaya katılmadı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, sosyal medya hesabından kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.
cem-yilmaz

Davanın, ilk duruşması yapıldı. Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı. Yılmaz’ın avukatı, “Müvekkilim basında öğrendiği kadarıyla bir eleştiri yapmıştır. Bunu komedyen, sanatçı kişiliğiyle yapmıştır” diye konuştu.

cemyilmaz

Yalova 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında “Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlamasıyla dava açılan Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı. Yılmaz’ın avukatları Rengin Gönenç Yüksel ve Çetin Yüksel’in hazır bulunduğu duruşmaya, davacı Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ile mazeret bildiren avukatı Ali Ulvi Çağıran ise gelmedi.

Duruşmada, sanık Cem Yılmaz’ın davayla ilgili Beşiktaş Çağlayan Adliyesine verdiği savunması dosyaya alındı. Avukat Rengin Gönenç Yüksel, sanığın verdiği ifadeye katıldıklarını belirtti. Avukat Çetin Yüksel ise Cem Yılmaz’ın bir suçu bulunmadığını ifade ederek, “Müvekkilimizin herhangi bir suçu yok. Attığı twitlerin de müştekiye ‘Sen yaptın’ gibi bir söylemi yok. Yaptığı eleştiridir. Müvekkilim müştekinin bir öğretmenin ölümüne sebep olduğuna dair bir bilgisi yoktur. Müvekkilim basında öğrendiği kadarıyla bir eleştiri yapmıştır. Bunu komedyen, sanatçı kişiliğiyle yapmıştır.” diye konuştu.

Yüksel, Yalova Valisi’nin ifadeleri ve iddialarına ilişkin, “Atılan twitler eleştiridir, itham yoktur. Gerek Yargıtayda, gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) kararlar var. Kamu yöneticileri, siyasetçileri eleştiri bir görev mahiyetindedir. Kamu görevlilerinin eleştirilere katlanması daha fazla olmalıdır.” ifadelerini kullandı. Hakim, duruşmayı 13 Temmuz’a erteledi.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?