Cildinizi Güzel Tutmanın 8 Muhteşem Yolu

14

Cildinizi güzel tutmanın 8 muhteşem yolunu sizlerle paylaşıyoruz. İşte cilt sağlığınız için uygulayabileceğiniz basit ve kolay methodlar ve cildinizi mutlu etmenin yolları…

1Telefonunuzun Ekranını Silmeyi Unutmayın

Cep telefonları günümüzde artık sürekli elimizde ve yüksek miktarda bakteri içerebiliyor. Telefona dokunduktan sonra da ellerimizle de yüzümüze dokunduğumuzda o bakteriler cildimize zarar verebiliyor. Telefonlarınızı sık sık silmeyi ihmal etmeyin ve telefon temizliğinize dikkat edin.

2Makyaj Takımlarınızın Temizliğine Dikkat Edin

Makyaj malzemelerinizi ve fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz cilt sağlığınız için çok önemlidir. Bu malzemeleri kullandıktan sonra yıkmazsanız biriken bakteriler, cilt sağlığınıza zarar verebilir ve akne ve siyah nokta problemlerine yol açar.

3Çok şekerli ve yağlı yiyecekleri tercih etmeyin

Beslenme şekli de cilt sağlığınız için çok önemlidir. Çok şekerli ve yağlı yiyecekler ve aynı zamanda sıkı diyetlerde cilt sağlığınıza zarar verir.

4Çok fazla Peeling kullanmayın

Peeling ürünlerinin fazla kullanımı cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer cildiniz fazla yağlı değilse cildinizi tahriş eden peelingler yerine farklı ve doğal temizleyiciler kullanabilirsiniz. Fakat yağlı bir cildiniz varsa haftada bir gün peeling uygulayabilirsiniz.

5Koruyucu Krem Kullanın

Havuz suyunda fazla miktarda klor olduğundan eğer havuzdan önce ve sonra koruyucu krem kullanırısanız havuzun klorlu etkisini en aza indirebilirsiniz. Kullanmadığınız taktirde havuzdaki klor cildinize zarar verir.

6Spordan Sonra Duş Alın

Spor yaptıktan sonra duş almanız vücut sağlığınız için çok önemlidir. Spordan hemen sonra geciktirmeden duş almalısınız. Vücuttan çıkan terleriniz duş almadığınız taktirde cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

7Cilt uyarılarınızı dikkate alın

Cildimizde olan bazı lekeler ve belirtiler bir şeylerin habercisi olabilir. Cilt problemlerinizde erken teşhis yapabilmek için bu belirtileri dikkate almak ve erken önlemler almak çok önemlidir.

8Çok Sıcak Duş Almayın

Çok sıcak duş almak cildinize zarar verir. Cildinizde koruma tabakası hassas olduğu için sıcak su bu tabakaya zarar verir ve ayrıca yaşlanmanızı tetikler. Duş aldığınız suyun sıcaklığı vücut ısınızda ya da onun altında olmalıdır. Cilt sağlığınız için suyun sıcaklığına da dikkat etmelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?