Dekorasyon Fikirleri

18

Dekorasyon Fikirleri

 

Dekorasyon denildiğinde aklınıza hatasız ve çık dizaynlar geliyorsa sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuyun. Evinizin dizaynından mı sıkıldınız? yoksa yeni bir tasarıma imza atmak niyetinde misiniz?

 Klasiklerden bıktıysanız ve farklı bir mekan yaratmak istiyorsanız, biraz beyin fırtınası yaparak değişik fikirlere açık olmanız gereklidir. Bunun için dekorasyon dergilerini veya internet sitelerini takip ederek destek alabilir, alttaki tavsiye edilerimizle yeni fikirlere sahip olabilirsiniz.  Çoğunuz dişçilerin bekleme salonlarında bulunan damak şeklindeki koltukları görmüşsünüzdür. Bu gibi deli tasarımlar hem fark yaratır, hem de ortamın gerginliğini alır. Bu yüzden kendinize yakın bulduğunuz tarza uygun dekorasyonlar yapabilirsiniz. Mesela yatağınızdan sıkıldıysanız, istiridye şeklinde bir yatak başı kullanarak değişime başlayabilirsiniz. 

Renklerin Gücünü Keşfedin

Duvarınızdaki sıkıcı şampanya rengini daha ne kadar kullanacaksınız? Neden neon renklerle duvarlarınızı süslemiyorsunuz? Mobilyalarınızı ve duvarlarınızı zor renklere boyayarak, birbirinden canlı mekânlar yaratabilirsiniz. Retro ürünlerle süsleyeceğiniz oturma odanız, kilim desenleri ve otantik örtülerle de bu renk cümbüşünde eğlenceli görünebilir. En canlı renkler veya mavi, turuncu, kırmızı, fuşya gibi iddialı renkler kullanmaktan çekinmeyin. Bu renkler sizin enerjinizi yükseltecektir.

Eskicileri Ziyaret Edin

Eskicilerden satın alabileceğiniz birçok nostaljik ürünü, farklı renklere boyayarak eşsiz masa veya sandalyelere kavuşabilirsiniz. Birçok farklı mobilya bulunan eskici ve antikacı dükkânlarında uygun fiyatlarla her türlü oda için retro ürünler bulmak mümkün olmaktadır. Eski ve sağlam mobilyaları yağlı boya veya sprey boyalarla boyayabilirsiniz. 

Işıklarla Oynayın!

Spor ışıklar ve renkli ışıklarla aynalarınızı veya koridorlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu şekilde fazla ışıktan gözleriniz rahatsızlık duymaz ve daha duygusal bir ortam oluşmuş olur. Siz de içinizden geldiği gibi süslediğiniz odanızda veya evinizde huzurlu bir alan yaratabilirsiniz. 

Değişik Şekiller

Bahçenizde ceviz şeklinde bir salıncak, bank şeklinde bir yatak  veya kış bahçenizde harika bir köşe koltuk kullanabilirsiniz. Kitap raflarınızı sevdiğiniz çizgi film karakterlerinden yaptırabilir, yatağınızı ormanın içerisindeymiş gibi dekore edebilirsiniz. Neyi seviyorsanız onu dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında ev veya araba şeklinde yataklar, şato şeklinde gardıroplar sık sık karşılaştığımız dekorasyon fikirlerindendir. Bunlara ev şeklinde olan dizaynlar da ilave edilmiştir ve oldukça değişik modeller ortaya çıkmaktadır.

Aklınıza gelen gelmeyen ne varsa, sonsuz kombinasyonla değerlendirebileceğiniz bir dekorasyon fikri yaratmanız mümkündür. Evinizin kullanışlı olmadığını düşündüğünüz kısımlarını bu fikirlerle değerlendirebilir ve misafirlerinizin hayranlığını kazanabilirsiniz. 

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?