Delibal ile Moonu 3 Filminin 5 Benzer Özelliği

206

Çağatay Ulusoy ve Leyda Lydia Tuğutlu’nun başrollerini oynadığı Delibal vizyona girdi. İlk günden yoğun ilgi gören filme bugün çıkan haberler gölge düşürdü. Uçankuş TV’nin “İki Kadın Arasında” programında ortaya atılan iddia çok büyük. Programda Delibal ve 2012 Hint yapımı Moonu 3 filminin benzerliği masaya yatırıldı. Senaryodaki şaşırtıcı benzerlikler anlatılırken, film afişlerinin bile aynı olduğu iddialar arasında. Bir anda magazin dünyasına bomba gibi düşen iddiaları bizde sizler için araştırdık.

İşte Delibal ile Moonu 3 filminin benzer 5 özelliği..

1Aşk


Hint yapımı film olan Moonu 3 ‘de Ram isimli genç, okula giderken ilk görüşte tutulduğu Janani’yle büyük aşk yaşamaya başlıyor. Çağatay Ulusoy başrollerinde oynadığı Delibal filminde ise, aynı üniversitede okuyan Barış ve Füsun’un tutku dolu bir aşk yaşar ve evlenirler.

2Psikolojik Rahatsızlık


 

Moonu 3 ‘de Ram’ın psikolojik rahatsızlığı ortaya çıkınca herşey tersine döner. Delibal’da Barış’ın psikolojik rahatsızlığının ortaya çıkmasıyla mutlu hayatları bir anda altüst olur.

3Filim Afişlerindeki Benzerlik


İki filminde afiş benzerlikleri gözlerden kaçmadı

4Kelebek Figürü


Afişlerde ön plana çıkan kelebek figürü, bir diğer benzerlik..

5Alıntı Film İtirafı


“Gece Gündüz” programına konuk olan filmin yönetmeni Ali Bilgin, Delibal filmini bir projeden alıntı yaptıklarını belirtmiş fakat film ismini vermemişti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?