Deniz Seki Savcı Karşısına Çıktı!

1

Ünlü sanatçı Deniz Seki savcıya ifade verdi. Seki, ceza evinde yazdığı kitabı hakkında başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye getirildi. Ve ifade verdi.

Bakırköy’deki Kadın Cezaevi’ninde mahkum olan Deniz Seki, ‘Deniz’in Dibi’ isimli bir kitap kaleme almıştı.

deniz-sekı

Deniz Seki ile aynı ceza evinde kalan başka bir mahkum da kitapta isminin kullanıldığını ve özel hayatının ifşa edildiğini öne sürerek Deniz Seki’den şikayetçi oldu. Seki, yazdığı kitabı sebebi ile hakkında açılan soruşturma kapsamında adliyeye getirildi. Savcı Ertuğrul Sarıyar, Seki’nin ifadesini aldı. Seki’nin ifadesinde şikayetçi şahsın ismini yazmadığını söyledi. D.Ç.’nin reklam amaçlı şikayette bulunduğunu ileri süren Deniz Seki, suçlamayı kabul etmedi.

Seki, adliyeye jandarma eşliğinde getirildi. Savcıya ifade veren Seki, tekrar cezaevine gönderildi. Gazetecilerin ‘bir şey söyleyecek misiniz?’ sorusu üzerine Seki, elini göğsüne götürdü ve başını eğerek selam verdi.

Seki’nin kitabında D.Ç., adlı mahkum kendisinin Türkiye’de ilk ve tek cezaevindeyken ameliyatla kadın olan kişi olduğunu belirtmişti. Bu nedenle Bakırköy Kadın Cezaevi’ne nakledildiğini anlatan D.Ç., Deniz Seki’nin kitabında “Erkekken ameliyatla kadın olup buraya gelen biri var. Adam karısını öldürmüş gibi, çocuğu da varmış.” ifadelerine yer verdiğini anlatmıştı.

Bu haberin tutuklu ve hükümlüleri kendisine yönelik lince teşvik eder mahiyette olduğunu öne süren D.Ç., ayrıca devletin kadın kimliği verdiği birine ‘adam’ diye ağır bir ifade kullanıldığını kaydetmişti.

denız-sekı

Can güvenliğinin tehlikeye girdiğini ileri süren D.Ç., sıkıntı yaşadığını bildirmişti. Özel hayatına ilişkin bilgilerin yayınlandığını iddia eden D.Ç., ismi geçmese de kendisinin o cezaevinde kaldığının bilindiğini anlatmıştı.

denız-sekı-son

Hedef gösterildiğinin inkar edilemeyeceğini savunan D.Ç., can güvenliği gerekçesiyle haberin yayınlanmasından bir gün sonra başka cezaevine nakledildiğini belirtmişti.

 

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?