Doğal Ortamla İçiçe Olabileceğiniz 10 Muhteşem Tatil Yeri

12

Tatillerinizi doğal ortamda ve organik meyve ve sebze yiyerek geçirebileceğiniz 10 muhteşem tatil mekanını sizlerle paylaşıyoruz. İşte sizler için hazırladığımız orman içinde çok güzel manzaralara sahip ve oksijeni bol olan 10 harika alternatif ve ekolojik tatil seçenekleri.

101. Narköy

Narköy; Kocaeli’nin her tarafı ormanla çevrili olan ilçesi Kandıra’da kurulmuş ve dünyanın da sayılı eğitim veren merkezlerinden biridir. 800’den fazla tohumun depolandığı bu ekolojik merkez, alternatif bir tatil planı içinde olanların beklentileri karşılıyor. Konuklar, oda ve çadır  gibi farklı seçeneklerle ağırlanıyor ve sürdürülebilir yaşam için de belli eğitimler alıyorlar.

Aromatik bitki toplama, haritalı orman yürüyüşü, süt sağma, çiftlik hayvanlarını ziyaret, peynir-yoğurt yapım atölyesi, kendini bahçeni yap, ekşi maya atölyesi, glutensiz ekmek atölyesi, dalga sörfü gibi birbirinden farklı birçok aktiviteye katılma imkanı sunuyor.

92. Tatuta

Tatuta; aslında Buğday Derneği tarafından yürütülen bir projenin ismi. Bu proje, ekolojik çiftliklerde tecrübe takasını amaçlıyor. Amaçları ekolojik tarımı teşvik etmek ve Türkiye’de bu şekilde geçinen ailelere mail, gönüllü iş gücü ve bilgi desteği sağlamak.

83.Havasu Köy

Havasu Köy; Antalya’da Mavikent Beldesi ve Gelidonya Burnu arasında yer alan 5 yıldızlı ilk ekolojik otellerden. Doğayla iç içe bir tatil hayal edenlere, uzun orman yürüyüşleri arzulayanlara ve muhteşem parkurlarıyla bisikletseverlere eşsiz bir alternatif.

74.Dedetepe Ekolojik Yaşam Çiftliği

Dedetepe Çiftliği; Çanakkale’de yer alan bir çiftlik. Misafir evleri ve yayla çadırlı kamp alanıyla farklı konaklama seçenekleriyle beraber; yürüyüş parkurları, dağ bisikleti turları, kültür noktaları, kuş-kelebek-mantar-endemik bitki gözlem noktaları ve başta zeytin üretimi olmak üzere size hepsini deneyimleyebileceğiniz bir tatil imkanı sağlıyor.Ayrıca Kaz Dağı Milli Parkı‘nın eşsiz doğasını görmek ve içinde yaşama fırsatı bulmak da sizlere enfes bir tatil yaşatacaktır.

65. Pastoral Vadi

Pastoral Vadi; Fethiye’nin Yanıklar Köyü’nde dere ve çam ormanlarının yanında kurulmuş ve  yılın 12 ayı açık bir konaklama ve ekolojik merkezidir. Pastoral Vadi; çocuklarınız için özel atölyeler, aile atölyeleri, sanat ve spor etkinlikleri ile tamamen doğayla içiçce bir rahatlama ortamı sunuyor.

56. Ataol Çiftliği

Ataol Çiftliği; Bozcaada‘nın Tekirbahçe mevkiinde kurulmuş ve 40 dönümlük bir arazi üzerinde yer almakta.Konuklar sadece ev yapımı ve organik yiyeceklerle ağırlanıyor.Ayrıca misafirler meyve ve sebzeleri dalından koparma hazzını da tadabilmekte.

47. Kapor Organik Çiftlik Evi

Kapor Organik Çiftlik Evi; Kapadokya Avanos ilçesine 1 km mesafede bulunuyor. Havuz ve doğa esintisi yaşatan yemyeşil bir bahçeye sahip olan bu çiftlik evi misafirlerine bahçede yetişmiş meyve ve sebzelerle hizmet veriyor. Ayrıca bu çiftlikte organik ürünler satın alabileceğiniz yerler de mevcut.

38. Akdeniz Bahçesi

Akdeniz Bahçesi; Antaluya Çıralı’da kurulu ekolojik bir tatil mekanıdır. Denize yürüme mesafesinde ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yuvalama alanı olan tertemiz bir sahile komşudur. El dokuma atölyeleri, Türk el sanatları gibi birbirinden ilginç ve farklı aktiviteleri de yapabileceğiniz alanlar sunmakta.

29. Kaş Eko-Elbademi Çiftliği

Kaş Eko-Elbademi Çiftliği; Kaş’ın Çukurbağ köyünde yer alan çiftliktir. Denize 11 km mesafede olmakla beraber birçok antik kente komşu.Doğa yürüyüşleri ve tur imkanları sağlayan bu çiftlik; aynı zamanda organik bahçe gibi aktivitelere de sahip.

110. Kaz Dağı Hızır Kamp

Hızır Kamp; Türkiye’de oksiyen oranı en yüksek yerlerin başında gelen Kaz Dağları Milli Park içinde yer alıyor. Farklı konaklama seçeneklerine sahip olan Hızır Kamp (kendi çadırınız, ağaç evler ve taş-ahşap evler); bahçede yetişen meyve ve sebze imkanı sağlamakla beraber yemeklerini has zeytinyağıyla pişiriyor. Doğa yürüyüşü ve nefes atölyeleri gibi eğlenceli aktiviteleri de bünyesinde barındırıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?