Dünya Üzerinde Aktif Olarak Gelişen 5 Tür

58

Genellikle, evrim uzun ve yavaş bir süreçtir. Her canlının içinde yaşanan değişiklikleri görebilmek için milyonlarca yıl alabilir.Bununla birlikte, bazı türler çok hızlı bir şekilde değişiyor.

5.Çakallar, Kurtlar Ve Köpekler

Avrupalı ​​göçmenler güney Ontario’ya doğru göç ettikleri zaman, kurtlarını topluca öldürdüler, nüfuslarını azaltarak çiftliklerini kurdular. 

Avrupalı göçmenlerin Kurtlarla rekabet etme tehdidinin azalmasıyla cesaretlendirilen çayırlardan çıkan çakallar, kendi topraklarına göç ettiler. Canlı arkadaşlar bulmak için mücadele veren kurtlar, Kır Kurtları ile yerleşimcilerin evcil köpekleri ile çiftleşmeye başladılar.

4.Kuşlar ( Uçurum Kırlangıçları )

Uçurum kırlangıçları genellikle uçurumun kenarların da yaşarlar. Doğal evleri ise fırtınalar sırasında tehlikeli yerlerdir. Bu kuşların evleri fırtınalar yüzünden hep yıkıldığı için, yoğun yollara bakan karayolları, köprüler ve üst geçitlerde evlerini inşa etmeye başladılar.

3.Kertenkeleler

Florida’daki bir grup adada, yeşil Kertenkeleler adı verilen bir tür kertenkeledir. Yanlızca 15 yıl içinde dramatik bir değişim geçirdi. Son 15 yılda ayak parmakları büyüdü ve yapışkan teraziler geliştirildi. Bunlar kısa bir süre içinde muazzam bir değişiklik geçirdiler, ve günlük hayatımızda Florida’daki adalarda ağaçlarda aktif olarak hayatlarını sürdürmektedirler.

2.Hudson Nehri Ve Canlıları

Hudson Nehri’nde sadece 25 santimetre derinlikte yetişen Atlantik tomcod adı verilen küçük bir balık türüdür. Zengin bir ekosistem ile birlikte endüstriler nehre kimyasal madde atmaya başlayana kadar orada milyonlarca yıldır büyüdüler.

Özellikle, PCB’ler adı verilen kimyasallar suyun içindeki yaşamı yok etti. Balığın kalpleri küçüldü ve yaşamak için mücadele ettiler ama öldüler.

1.İnsanlar

 

İnsanlar bile küçük ve ince şekillerde değişiyorlar. Birincisi, modern tıptan dolayı bizim Leğen Kemiğimiz küçülüyor.

Daha önceki zamanlarda, bir kadının doğum kanalı bir çocuğu doğurmak için çok dar ise, doğum sırasında ölebilirdi. Bununla birlikte, modern doktorlar bu kadınları sezaryen Ameliyatı doğumu ile yaşamalarına yardımcı olabilir.

İnsanları canlı tutmak için biraz doğal seleksiyon yaşıyoruz. Bu kadınlar, dar Leğen kemikli bayanlardır doğan çocukar ve sonuç olarak, Leğen kemikleri küçülüyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?