Dünyaca Ünlü Pop Yıldızı Prince Evinde Ölü Bulundu!

10

ABD’li Ünlü pop şarkıcısı Prince evinde ölü bulundu. Dünyaca ünlü pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson 57 yaşında hayatını kaybetti.

ABD’li pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson evinde hayatını kaybetti. 6 gün önce grip şikayetiyle hastaneye gittiği açıklanan dünyaca ünlü sanatçı Minneapolis’teki evinde ölü bulundu.

57190ac467b0a93494ded3d6

Açıklamayı Prince’in sözcüsü Yvette Noel-Schure, Associated Press’e yaptı. Pop ikonları arasında yer alan 57 yaşındaki sanatçının, Minneapolis’in banliyösü Chanhassen’deki evinde ölü bulunduğunu açıkladı.

571910c767b0a93494ded3fc

Döneminin en yetenekli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen, şarkıcı, söz yazarı ve aranjör Prince’in ölüm sebebine ilişkin ise açıklama yapılmadı.

“Little Red Corvette”, “Let’s Go Crazy” ve “When Doves Cry” gibi hit şarkılarla hafızalara kazınan Prince, kariyerinin ilk adımlarını 1970’lerin sonunda attı.

prince

Gerçek adı “Prince Rogers Nelson” olan ve “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği “Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı” listesinde 28’inci sırada yer alan müzisyenin en tanınmış albümleri ise “1999” ve “Purple Rain” oldu. “Purple Rain”, ABD’de yaklaşık 13 milyon adet sattı.

Prince ayrıca şarkıcı, söz yazarı, enstrümanist ve aranjör kimliği ile kariyeri boyunca dünya genelinde 100 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Prince bugüne kadar 30’dan fazla albüm kaydetti.

“Little Red Corvette”, “Let’s Go Crazy” ve “When Doves Cry” gibi hit şarkılarla hafızalara kazınan Prince, kariyerinin ilk adımlarını 1970’lerin sonunda attı.

Gerçek adı “Prince Rogers Nelson” olan ve “Rolling Stone” dergisinin düzenlediği “Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı” listesinde 28’inci sırada yer alan müzisyenin en tanınmış albümleri ise “1999” ve “Purple Rain” oldu.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?