Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti

9

Alışveriş özellikle bayanların vazgeçilmez alışkanlıklarından biridir. Alışveriş yapmak bayanları şaşırtıcı bir şekilde rahatlatmaktadır. Bayanlar için dünyada en iyi alışveriş yapacakları baya şehir bulunuyor. Dünyada çılgınca alışveriş yapacağınız en iyi yerleri sizin için araştırdık. Eğer bu önerilerimizi dikkate alır listedeki şehirlerin herhangi birinde alışveriş yapar iseniz ne demek istediğimizi asıl o zaman anlayacaksınız. Çünkü modacıların sürekli tavsiye ettikleri tarz modellerin çoğu bu şehirlerden çıkıyor. Peki dünyada alışverişin en iyi 10 kenti arasında hangileri var? New York, Paris, Milan… Eğer yurt dışında alışveriş yapmak istiyor iseniz sizler için hazırladığımız alışveriş rehberi aklınızda ki soruları cevap olacak.

10Stockholm

Dünyada ekonomik ferahlığın en üst düzeyde olduğu kültür açısından da baya ilerlemiş durumda olan İskandinav ülkeleri arasında popülerliği ile üst sıralarda yer alan Stockholm modaya da yön veriyor. Stockholm dünyada alışveriş yapılabilecek en iyi yerler arasında 10.sırada yer alıyor.

9Dubai

Dünyada aşırı lüks yaşamları ile bilinen Dubai insanları durum böyle olunca alışveriş konusunda listede yerini alıyor. Dubai zenginlikleri moda ve alışveriş tutkusunun da ilerlemesine neden oluyor. Şehrin özellikle en çok rağbet gösterilen alışveriş merkezi olan Dubai Mall bulundurduğu lüks markalar ile göze çarpıyor. Eğer gerçekten lüks bir alışveriş yapmak istiyorsanız kesinlikle Dubai’ye uğramalısınız.

8Hong Kong

Hong Kong listede yerini lüks alışveriş merkezlerinin ve uygun fiyata her şeyi bulabileceğiniz pazarların olduğu alışveriş şehri olarak yer alıyor. Sokak tarzını seviyorsanız Star Street Precint meydanına kesinlikle uğrayın.

7Bangkok

Taylan şehri olan Bangkok daha çok geleneksel parçaların satıldığı bu alanda alışverişin geliştiği ülkelerden biridir. Bangkok özellikle bit pazarı adı verilen ikinci, üçüncü el yani kullanışmış ürünlerin satıldığı en iyi alışveriş şehirlerinden biridir.

6Kopenhag

Kopenhag’ın listede yer almasının en büyük nedeni alışveriş yapılan caddelerin tamamen trafiğe kapalı bir alanda olmasıdır. Sadece yayaların kullandığı bu caddeler dünyada satılan hemen hemen her markayı bulabileceğiniz uzun ve gösterişli caddelerdir. En ünlü alışveriş mekanı Town Hall Meydanı’dır.

5Zürih

Dünyada lüks alışverişin merkezi olarak adlandırılan şehirler arasında üst sıralarda yer alan Zürih bulundurduğu aşırı lüks alışveriş caddeleri ile ön plana çıkıyor. Dubai’den sonra en ünlü markaları lüks caddelerde bulabileceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Zürih’te bulunan meşhur alışveriş caddesi ise Bahnhofstrasse caddesidir.

4Paris

Aşkın şehri olarak bilinen Paris ünlü alışveriş caddeleri ile de öne çıkıyor. Moda ve aşk şehri olarak ününü koruyan Paris’te yaşayan her kişi modadan bir parça ilham alarak alışveriş yapmaktadır. Şehrin en ünlü alışveriş caddesine gitmek istiyorsanız Houssmann Bulvarına uğramalısınız.

3Londra

İngiltere’nin en önemli şehri olan Londra alışveriş tutkunlarına sık sık ev sahipliği yapıyor. Özellikle önemli moda defilelerinin fazlaca yapıldığı şehirler arasında yer alıyor. En ünlü alışveriş caddesi ise herkes tarafından bilinen Bond caddesidir.

2New York

Özgürlükler ülkesi Amerika her konuda olduğu gibi alışveriş özgürlüğünü doyasıya yaşamanız için New York şehrinde bulunan alışveriş caddeleri ile size büyük imkanlar sunuyor. Şehrin en önemli alışveriş caddesi ise Beşinci cadde olarak bilinmektedir.

1Milan

Milan modanın kalbinin attığı yerdir. Modanın merkezi olan Milan dünyada alışveriş yapabileceğiniz en iyi şehirdir. Sadece alışveriş yapmakla kalmayacaksınız modayı da yakından takip edeceksiniz.

Başlıklar :
Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti

HENÜZ YORUM YOK