Dünya’daki En Şaşırtıcı Eğitim Sistemine Sahip 15 Okul

20

Dünya’daki en şaşırtıcı eğitim sistemine sahip 15 okulu sizler için araştırdık. Mutlaka görmeniz gereken bu ilginç ve sıradışı eğitime okulları merak ediyorsanız haberimizde bu harika okullarla ilgili ilginç bilgileri bulacaksınız.

1Makoko Yüzen Okul, Lagos, Nijerya

Yaklaşık 100 öğrencinin eğitim görebildiği Nijerya’daki bu Makoko yüzen okulu; ilginç ve eğlenceli oyun alanlarıyla en sıradışı eğitime sahip okullardan biri.

2Bir küp okul, Kopenhag, Danimarka

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da olan bu küp şeklindeki ilginç okul;1100 den fazla lise öğrencisi kapasiteli. Öğrencileri açık alanlarla yaratıcı ve esnek düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyor.

3Her öğrenciye ayrı bir öğrenme planı hazırlayan okul, Avustralya

Her öğrenciye özel muamelenin yapıldığı ve öğrenci merkezli eğitime önem verilen bu okul; öğrencilerin zevk ve yeteneklerine uygun eğitim vermeyi hedefliyor.

4Öğrencilere sadece ilgi alanlarına göre eğitim veren bir okul, Rhode Island, ABD

Öğrencilerin sadece ilgi ve becerilerine yönelik eğitim vermeyi hedefleyen bu okul Amerika’da Rhode Island’da bulunuyor. Öğrenciler ilgi ve yetenekleriyle öğrenmenin keyfini yaşıyor.

5Ofis görünümlü bir okul, Ohio, ABD

Amerika’nın Ohio eyaletinde bulunan bu ofis görünümlü okul; sınıf sisteminden uzak. 300 adet bölmenin bulunduğu okulda her öğreci kendi öğrenme programına sahip.

6Çocuklara ‘tehlikeli’ şeyler öğreten bir okul, San Francisco, Kaliforniya

Öğrencilere aileleriin yapmalarını istemediği şeyleri öğreten bu okul Dünyadaki en sıradışı eğitimlerden birine sahip. Ateşle oynamak ve ev aletlerini sökmek gibi tehlikeli şeyler bu okulda serbest.

7Cinsiyet bakımından nötr bir okul, Stockholm, İsveç

İsveç’in Stockholm semtindeki bu okulda öğrencilere cinsiyet ayrımı yapılmaksızın eşit ve adaletli davranılıyor.

8En parlak ilkokul, Stockholm, İsveç

Dünyadaki en parlak okullardan biri olarak gösterilen bu okulun her koridorunda Wi-Fi erişimi mevcut ve geleneksel yöntemler yerine çoklu koridorlarda öğrencilere sunumlar yapılıyor.

9Silikon Vadisi okulu, San Francisco, Kalifornia

Öğrencileri esnek ve yaratıcı düşünmeye sevk etmeyi ve teknolojik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bu okul Amerika’nın teknoloji merkezi Silikon Vadisi’nde.

10Steve Jobs Okulu, Amsterdam, Hollanda

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan bu ilginç ve sıradışı eğitime sahip okulda; öğrenciler kendi becerilerine göre eğitim alma şansına sahip olabiliyor.

11Merhamet ve yaratıcılığı teşvik eden okul, New York, ABD

Öğrencileri okulu sıkıcı bir yer olarak görmekten kurtarıp onların okulu daha çok bir oyun alanı gibi görmesini sağlamaya çalışıyor.

12Çocukların dağlarda ve mağaralarda öğrendiği bir okul, Stokholm, İsveç

Çocukların öğrendiklerini gerçek hayat örnekleriyle görebildiği, ağaçlarla konuşabildiği ve mağaraya girebildiği ilginç ve büyüleyici bir okul.

13Hiçbir ödevin, sıkı programların olmadığı bir okul, Toronto, Kanada

Her öğrenci ödevin olmadığı bir okul ister. İşte bu okulda öğrenciler hiç bir şey zorla yaptırılmıyor. Sadece öğretmenler trafından tavsiye veriliyor.

14Dünyanın en ‘yeşil’ okulu, Fransa

Sıcak havalarda çimlerin üstünde eğitimine devam eden bu okulun çatısı ve etraı tamamen yemyeşil.

15Baskı ve stresin olmadığı bir okul, Espoo, Finlandiya

Öğrencileri stresten uzak tutmayı hedefleyen bu okulda, öğrenciler istedikleri yere oturabilliyor ve arkadaşlarıyya sohbet edebiliyor. Sınıf ortamı tamamen rahat ve pozitif.

Başlıklar :
isveç stockholm da bulunan dağlarda ve mağaralarda eğitim veren okullar, kaliforniya san franciscodaki tehlikeli şeylerin sahip olduğu okul

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?