Dünya’nın En Güvenilir 10 Havayolu Şirketi

47

Dünya’nın en güvenilir 10 havayolu şirketini sizler için araştırdık. Hangi havayolu ile seyahat etmeliyim, hangi firma daha güvenli ve hangi firmayla hem ucuz hemde konforlu seyahat ederim diye düşünüyorsanız yazımız tam size göre.

10Qantas Havayolları

Quantas havayolları (Spirit of Australia); Avustralya ulusal havayollarıdır. Qantas genel merkezi Botany Bay City, Sidney, Yeni Güney Galler Mascot banliyösünde Qantas Merkezi’nde yer almaktadır.

9Singapur Havayolları

Singapur Havayolları (Singapur Airlines);  İlk uçuşunu 1947 yılında gerçekleştirmiştir. Singapur merkezli olarak günde 220 kalkış gerçekleştirmektedirler , yılda taşıdıkları yolcu sayısı 19,20 Milyona ulaşmaktadır. Miles & Smiles veya Shop & Miles kartınıza puanlar kazanabilir ve biletlerinizi taksitle alabilirsiniz.

8Lufthansa

Lufthansa Havayolları; Avrupa’nın en büyük dünyanın ise 2. en büyük havayolu şirketidir. Lufthansa Almanya’nın en önemli markalarından biridir. 1997 yılından beri her yıl dünyadaki en iyi transatlantik seçilmektedir. Bu unvanını hala korumaktadır.

7Finnair Havayolları

Finnair Havayolları; Finlandiya’nın ulusal havayolu şirketidir. 30 ülkede 65 farklı noktaya uçuşlar düzenlemektedir.

6EVA Air

EVA Air Tayvan’ın başkenti Taipei merkezli özel havayolu şirketidir. EVA Air, 18 ülkede 65 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Mart 1989’da kurulan şirket, Haziran 2013’den bu yana Star Alliance üyesidir.

5Etihad Havayolları

Etihad Havayolları; Birleşik Arap Emirlikleri’nin bayrak taşıyıcı ve ikinci büyük havayolu şirketidir. 120’nin üzerinde noktaya 117 uçaklık filosuyla uçuş yapan Etihad Airways, ağırlıklı olarak Asya ve Avrupaya uçmaktadır. Ayrıca Okyanusya, Afrika ve Kuzey Amerika uçuşlarıda vardır.

4Emirates havayolları

Emirates Havayolları; Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketidir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin uluslararası havayolu şirketi olup 60’ın üzerinde ülkede 100’ü aşkın noktaya uçmaktadır.

3Cathay Pacific Havayolları

Cathay Pacific Havayolları (Cathay Pacific Cargo) ; Hong Kong merkezli ulusal havayolu şirketidir.35 ülkede 90 farklı noktaya seferler düzenlemektedir.

2British Havayolları

British Havayolları (British Airways); Birleşik Krallık’ın ulusal havayolu şirketi ve ülkenin en büyük havayolu şirketidir. Heathrow Havalimanı’ndan yaklaşık 90 ülkede 200 farklı noktaya hizmet vermekte olan British Airways, Oneworld ittifakı kurucu üyesidir.

1Yeni Zellanda Havayolları

Yeni Zelanda Havayolları (Air New Zealand) ; Yeni Zelanda’nın ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Uçuşlarını Auckland Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştiren Air New Zealand, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya kıtalarında 16 ülkede 51 farklı noktaya uçmaktadır. Air New Zealand, Mart 1999 yılından bu yana Star Alliance üyesidir.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?