Dünyanın En Pahalı 6 Arabası.

59

Dünyanın en hızlı, en pahalı ve en karizmatik 6 arabasını gelin beraber tanıyalım.

1. Koenigsegg CCXR Trevita

Listeminizin ilk sırasında olan CCXR’nin değeri 4.8 milyon dolardır.Trevitanın üreticisi İsveçli bilim adamı, karbon elyafın elmas tozu emdirilmiş reçinesi ile kaplanmasını içeren Koenigsegg Proprietary Diamond Weave adlı yeni bir dış cephe geliştirdi. Rötuş boyasının ne kadarının maliyeti olduğunu bile anlayamıyoruz.

2. Lamborghini Veneno

Araba her açıdan kesinlikle çarpıcı ve bugüne kadar, gezegenimizi nihai devralmaya yönelik olarak inceleyen bir uzaylının uzay aracı olmadığına ikna olmadık. Sadece gerçek gibi gözükmüyor. Bakıştan daha dikkat çekici olan tek şey, fiyatı 4.5 milyon dolardır.

3. W Motors Lykan Hypersport

Üst düzey egzotikler ve bir defaya mahsus özel yaratımlarla dolu biir franchise’da, Hypersport’un bu kadar çok odak aldığı gerçeği, manyetizmasının kanıtıdır. Mücevher kaplamalı farlar, makas kapıları ve bilimkurgudan çıkan bir iç mekan içeren tasarımlara sahiptir. Fiyatı ise 3.4 milyon dolardır.

4. Bugatti Veyron

Bu liste, güçlü Bugatti Veyron’un bir sürümü olmadan tamamlanamazdı. Mansory Vivere basımı için spotumuzu aydınlatıyoruz, çünkü dünyanın en hızlı otomobillerinden biri değil aynı zamanda en pahalı ürünlerden biridir. Veyron’u bir sanat eseri olarak sınıflandırırken, Targa Florio gibi tarihi yarış olaylarının haritaları dış ve iç kısımlara lazerle vurulur. Bugatti Veyronun fiyatı iste Hypersportun değerinde 3.4 milyon dolardır.

5. Ferrari Pininfarina Sergio

Ferrari Sergio, 3 milyon dolarlık bir fiyatla listemizde en pahalı araba değil. Bununla birlikte, dünyanın en çok beğenilen araçlarından biridir, Ferrari Pininfarina Sergio’dan dünyada  yalnızca altı tane yapılmıştır. Efsanevi İtalyan tasarım evi Pininfarina’nın hazırladığı Sergio, aslında tamamen yeni bir gövde ve iç mekana sahip bir Ferrari 458 Örümcekidir.

6. Pagani Huayra BC

Listemizin son sırasında yer alan Pagani Huayra BC italyan arabasının değeri 2,6 milyon dolardır. Üretenler arabanın lakabı olarak arabaya ‘Rüzgar Tanrısı’ demişlerdir. Top Gear Dergisi tarafından test edildiğinde çok olumlu bir eleştiri almıştır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?