Dünyanın en tehlikeli 7 hayvanı.

51

Çevremizde kötü bir hayvan düşündüğümüzde çoğumuz otomatik olarak cırtlak dişleri olan veya ustura gibi keskin pençeleri olan hayvanları düşünürüz. Aslanlar, kaplanlar, jaguarlar, köpekbalıkları ve ayı ayıları gibi hayvanlar çok fazla korku uyandırır. Ancak dünyadaki en ölümcül hayvanların çoğu oldukça küçük ve bazen zararsız görünüyorlar. Önlem almanız gereken en büyük 7 tehlikeli hayvana (büyük ve küçük) bir göz atalım.

1. Koni Salyangozu

Dikkat edilmesi gereken bir başka okyanus sakini koni salyangozudur. Belki zararlı gibi görünmeyebilir. Sahildeki salyangozlar gibi zararsız görülebilir ama Koni Salyangozu sanıldığının aksine çok tehlikeli ve zehirli bir canlıdır. Zehirinin sadece bir damlası, yirmi yetişkin insanı öldürebilecek güçtedir. Hiçbir ilacı yoktur, yani eğer stungs olursanız, birkaç dakika içinde neredeyse kesinlikle ölürsünüz demektir.

2. Box Denizanası

Bir dizi kutu denizanası var, ama hepsi oldukça tehlikelidir. Box denizanası belki de en ölümcül çeşitlerdendir. Bu yarı saydam deniz insanı, belki tehditkar görünmeyebilir, ancak Dünya’daki en zehirli hayvandır. Box denizanası, pek çok hayvana karşı ölümcül, en azından bizler için değil. Eğer bu hayvanlardan biri tarafından sokulursanız, öleceksiniz demektir. Öyle olmasa bile, bir müddet sonra muazzam bir ağrıya kapılıyorsunuz.

3. Kara Mamba

Bu yılan kapüşonlu kobradan daha az korkutucu görünebilir, ancak ondan daha tehlikelidir. Çok hızlı bir şekilde saldırabilir ve kurbanlarını inanılmaz bir hızda kovalayabilir. Bunu herhangi bir tahrik olmaksızın sıklıkla yapmayı seçer. Eğer Kara Mamba sizi sokarsa ortalama 3-4 dakika içinde hayata gözlerinizi yumabilirsiniz.

4. Ölüm Takipçisi Akrep

Bu küçültülmüş akrep, o kadar etkileyici görünmeyebilir, ancak her yıl akreplerden kaynaklanan ölümlerin kabaca üçte dördünden sorumludur. Çocuklar özellikle bu ısırıklara duyarlıdır ve yetişkinlerden daha onlardan ölme ihtimalleri daha fazladır. Isırmak çok acı vericidir, bu nedenle hayatta kalırsanız, bir süre can cekişirsiniz.

5. Puffer (Balon) Balıkları

Bu, okyanusta yaşayan en ölümcül hayvanlardan biridir. Aldatıcı olarak sevimli görünebilirler fakat oldukça tehlikelidirler. Tehdit edildikleri zaman, çıkıntılı dikenlerini şişiriyorlar. Omurganın zehiri sizi felç edebilir ve nefes almanızı keser bunun sonucunda hayatınızı kaybedebilirsiniz. Bu bakımdan, yanlış hazırlanmış puffer balığı yerseniz, ölebilirsiniz.

6. Taş Balıkları

Bu balıklar inanılmaz derecede hızlıdır, ve görmeleri çok zor olduğundan çok tehlikelidir. Okyanus zeminiyle kaynaşmak için doğal olarak kamufle edilirler. Taş balıkları zehirini size geçirmişse şayet bu size bir bacağa mal olabilir veya hatta sizi öldürebilir.

7. Hyena (Sırtlan)

Bu hayvan genellikle insan eti yer. Örneğin savaşlarda ölen insanlara denk gelirse ve cesetler yeterince bol değilse, tekrar avlanmaya gideceği biliniyor biliniyor ve açlığını tatmin etmek için kasıtlı olarak insan ocağı arıyor olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?