Duyanları Heyecanlandıran Proje! Leonardo DiCaprio Mevlana Olacak!

4

Mevlânâ’nın hayatı Hollywood’da film oluyor. Dünyaca ünlü aktör Leonardo DiCaprio Mevlana’yı, Robert Downey Jr.’da Şems-i Tebrizi’yi canlandıracak. Duyanları heyecanlandıran projenin hazırlıkları başladı bile… İşte detaylar…

Mevlânâ Celaleddin Rumi’nin hayatı bir Hollywood filmine konu olacak.

jgtghlrthThe Guardian’ın haberine göre, 13. yüzyılda yaşayan dünyaca ünlü şair, düşünce adamı Mevlana’nın hayatını konu alan film için Hollywood’da hazırlıklar başladı bile. Dev projenin senaryosunu Gladyatör, Amistad, Kral Arthur gibi tarihî filmlerin Oscar ödüllü senaristi David Franzoni yazacak. Filmin yapımcılığını ise Stephen Joel Brown üstlenecek. Brown, Sufi kültürünü sinema aracılığıyla Batı’ya da tanıtmak istediklerini açıkladı.

mevlana-3-696x398

David Franzoni ve yapımcı Stpehen Joel Brown, The Guardian’a verdikleri bir röportajda, Mevlana Celaleddin-i Rumî’nin hayatını anlatan bir sinema filmi yapmayı planladıklarını açıkladılar.

robert-sems-768x433Franzoni ise şunları söyledi: “Bu tarz önemli insanların hayatı araştırmaya değer. Ayrıca Mevlânâ şu an Amerika’da da çok popüler.” Projenin ön hazırlıkları için geçen hafta İstanbul’a gelen Brown ve Franzoni, ardından Konya’ya gitti. İkili, filmin sürprizlerini de açıkladı: “Mevlânâ’yı Leonardo DiCaprio, Şems-i Tebrizi’yi Robert Downey Jr.’ın oynamasını istiyoruz.”

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?