Eczacılar Panik Butonu İstiyor!

7

Eczacılar artık yeter dedi. Panik butonu talebinde bulundu. İstanbul Sultangazi’de yüzleri maskeli üç kişi nöbetçi eczaneyi bastı. Soyguncular, kasadan 2 bin 500 TL’yi alarak kaçtı. Soyguncuların pompalı tüfekle eczaneyi basması, Türk Eczacıları Birliği’ni harekete geçirdi.

İstanbul’da son bir haftada ikinci kez eczane soygunu yaşandı. Özellikle nöbetçi eczanelerde çalışanlar tedirgin.

eczane-panık

Türkiye Eczaneler Birliği, bu soygunların önlenmesi için tedbirler alınmasını istiyor. Birlik başkanı Erdoğan Çolak yaptığı açıklamada, “yetkililerle defalarca görüştük ama hala adım atılmadı. Ve hala böyle üzücü haberler alıyoruz. Olay gerçekleştikten sonra, suçluların cezalandırılmasından bıktık artık”. dedi ve ekledi. “Eczanelere bir an önce acil butonu koyulmalı”

eczacilar-guvenlik-icin-acil-butonu-istedi-

Çolak; “Yine İstanbul’da eczanesinde nöbet tutan bir meslektaşımız ve çalışanları pompalı tüfekle saldırıya uğramış, kasaları boşaltılmıştır. Acil hizmet veren eczacıların hiçbir can güvenliği olmadan verdikleri özverili hizmetin artık görünmesini talep ediyoruz.” dedi.

ezcane

Öncelikli olarak, acil butonu istediklerini söyleyen Çolak, polislerin nöbetçi eczanelere yapılacak devriye ziyaretlerini sıklaştırılması gerektiğini söyledi. Türkiye Eczaneler Birliği Başkanı; “Sağlık çalışanları tarafından yapılan şikayetlerin ya da tehdit bildirimlerinin kolluk ve diğer makamlar tarafından öncelikli olarak ele alınması gerekiyor. Sağlık çalışanlarına şiddete karşı caydırıcı yasal önlemler alınması ve saldırganlara cezaların artırılması önemli. Eczacılarımızın kendi güvenliklerini almaya iten ve kaderlerine terk eden bu yapının düzeltilmesi öncelikli talebimiz.” ifadelerine de yer verdi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?