En İyi 10 Marka Otomobil Aküsü

16268

Akü, yani tam adıyla akümülatör, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürüp depolayan ve ihtiyaç halinde elektrik enerjisine dönüştürerek aktaran makinedir. Akünün araçtaki görevi, marş motoru, doğru akım devrelerini, ateşleme ve ışık alıcılarının elektrik ihtiyacını karşılamaktır. Araç için bu kadar hayati öneme sahip olan aküler, sorunsuz çalışmalıdır. Özellikle yeni araçlar konfor ve kalite için yeni teknolojiler kullanmaktadır. Her yeni teknoloji araçta yeni bir elektrik ihtiyacı doğurmaktadır. Bunun için aracınızın ihtiyacı doğru ve kaliteli bir aküdür. Bizlerde sizler için araştırdık.

Yiğit, Bosch, İnci, Mutlu akü gibi markalar arasında en kaliteli akü markaları hangileridir? İşte karşınızda en iyi 10 marka otomobil aküsü önerilerimiz…

10Energizer Akü

Yanlızca otomobiller için üretilen Alman markası Energizer Akü,Avrupanın en çok tercih edilen Akü markaları arasındadır. Pil üreticisi olan Energizer, akü konusunda da başarısı ile dikkat çekmektedir. İthal olması nedeniyle çok iyi bir servis ağına sahip olmaması bu markanın handikaplarındandır.

9Delphi Akü

Türkiye montajını anlaşma gereği Yiğit akü’ye yaptıran Delphi, ithal mal olmasının verdiği dezavantajı bu sayede gidermiştir. Sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü ile dikkat çeken Delphi Akü, diğer markalara oranla düşük fiyatlara satışa dunulmaktadır.

8Yalçın Akü

Yiğit ve Mutlu akü gibi ülkemizde üretilen akü markaları arasında sıkışıp kalsa da başarılı ve kaliteli üretimleri ile dikkat çeken Yalçın akü, çevreye olan duyarlılığı ve dayanıklılığı ile kullanıcılarından tam not alıyor. Yaygı servis ağı ile ülkemizde tercih edilen başarılı markalardan birtanesi.

7Rally Akü

Her araca uygun geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Rally Akü, %10-15 CCA performansı daha fazla marş basma gücü ile dikkat çekiyor. Depolama sırasında daha az şarj kaybı ise diğer bir özelliği. Uygun fiyat aralığı müşteriler için tercih edilen bir marka olmasında bir avantaj sağlıyor.

6Povver Akü

Povver Akü, Gümüş – Kalsiyum alaşımlı aküleri sayesinde geleneksel akülere oranla %20 daha uzun ömürlüdür. Soğuk hava ve iklim değişikliklerinde performans kaybı yaşamayan Povver Akü, başarılı çalışmaları ile her geçen gün kendisini yenilemektedir. Azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım çalışma prensipleri ile de çevreye duyarlı bir aküdür.

5Varta Akü

Araç sahiplerinin pek üzerinde durmadığı Varta Akü, özellikle soğuk marş basma performansı ile dikkat çekiyor. Soğuk marş basma performansı diğer araçlara göre %110 daha başarılı olan Varta Akü, kalitesi ve her sınıf araca hitab eden özelliği ile ülkemizde her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

4Bosch Akü

Beyaz eşya da olduğu gibi Akü konusunda da iddialı olan Bosch, uzun ömürlülüğü ile dikkat çekiyor. İki yıllık garanti süresi içerisinde bire bir değişim seçeneği sunan Bosch Akü, dayanıklılığı ve kalitesi konusunda da iddiasını ortaya koyuyor. Başarılı servis ağı da markanın önemli avantajlarından bir tanesi.

3İnci Akü

Tamamen yerli malı olan üç büyük akü markasından birtanesidir. Yurt içinde be yurt dışında olmak üzere 280 ana bayide satışı yapılmakta olan İnci Akü, kalitesi ve dayanıklığı ile müşterilerini memnun etmektedir. Ülkemizde üretilmesi nedeniyle de servis ağı geniş bir markadır. Farklı araçlara uyumlu olarak üretilen aküler yüksek performan disiplinine göre çalışır.

2Mutlu Akü

Ülkemizde üretilen en başarı ve en çok tercih edilen akü markasıdır. Gümüş alaşımlı ve kalsiyum özellikleri ile, diğer markalara göre % 20 daha performanslı ve uzun ömürlüdür. Servis ağı en geniş Akü markası olan Mutlu Akü, güvenilirliği ile müşterilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

1Yiğit Akü

Türk malı olan yiğit akü başarılı performansı ve uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor. Kablosuz veri aktarımı ile haberleşen, akü ve aracın durumunu takip eden , araç şarj ve kullanım bilgilerini hafızasına kaydeden mikro çipli akıllı akü üreticisi olan yiğit akü, 72 ülkeye ürülerini pazarlamaktadır. Ülkemizde yaygın bir servis ağına sahip olan yiğit akü, patenti kendilerine ait olan, Led ışıkları ile sürücüyü uyaran Akü markasıdır.

1 YORUM

  1. selam arkadaşlar, siteniz okuduğum kadarıyla dikkat çekici, çok teşekkürler

Comments are closed.