En iyi En Güzel 5 Anime Çizgi Filmleri

66

Anime Çizgi Film hayranlarına özel bu listeyi hazırladık sizlere. Anime Çizgi Film izleyenler bu listelediğimiz bütün Animeleri izlemiştir. Bilmeyenler için listemizi detaylı şekil de inceleyiniz 🙂

1.Dragon Ball Z

Dragon Ball Z, Toei Animation tarafından üretilen bir Japon anime televizyon dizisidir. Dragon Ball Z, Z Savaşçıları ile birlikte Dünya’yı kötülüğe karşı savunan Goku karakteri maceralarını izlettiriyor. Aksiyon maceraları ile eğlenceli ve kötülüğün yerine iyi ve kötü kavramını güçlendiriyor. Dragon Ball Z ekip çalışması, sadakat ve güvenilirlik gibi değerli karakter özelliklerini öğretir.

2.One Piece

One Piece, Eiichiro Oda tarafından yaratılan bir dergi serisi. dergi , 1998’de Production IG tarafından üretilen orijinal bir video animasyonuna (OVA) ve 1999’da Japonya’da yayınlamaya başlayan Toei Animation’ın ürettiği bir anime dizisine ve bugüne kadar 749 bölüm yayınladı.

3.Death Note

Death Note ( Ölüm Defteri ) Japonya’da Tsugumi Ooba şirketi tarafından yapılmıştır. Bu Anime Çizgi Film ilk dergi olarak başlamıştır. Aralık 2003’ten Mayıs 2006’ya kadar yayınlandı. Toplam 37 Bölümden oluşmaktadır.

4.Naruto

Naruto, Masashi Kishimoto şirketi tarafından hazırlanan bir anime ve manga seridir. Naruto Studio Pierrot ve Aniplex tarafından üretilen bir televizyon anime uyarlandı. Japonya’da karasal TV Tokyo ve diğer TX Ağ istasyonlarında 3 Ekim 2002’de ilk kez yer aldı. İlk seride 220 bölüm, Naruto: Orijinal serinin bir devamı olan Shippuden, 15 Şubat 2007’den beri yayın yapıyor. Ek olarak, Anime dizisine Studio Pierrot on bir film ve birkaç orijinal video animasyonu geliştirdi.

5.Fairy Tail

Fairy Tail, Hiro Mashima şirketi tarafından yaratılan bir manga serisi. Manga, 12 Ekim 2009’da Japonya’da yayın yapmaya başladı.A-1 Pictures ve Satelight tarafından üretilen bir anime dizisine uyarlanmıştır. Ayrıca, A-1 Pictures ve Satelight, yedi orijinal video animasyonunu ve bir animasyon filmi Fairy Tail.

Başlıklar :
japon anime cizgi filmler

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?