Erken Rezarvasyon Avantajları Nelerdir?

19

Erken rezervasyon ile otel ve tatil köylerinde ucuz, rahat ve lüks tatil yapma imkanları elde edebilirsiniz. Yorucu senenin sonunda herkesin isteği hiç şüphesiz huzur içinde bir tatil, seyahat ve gezidir. Güzel bir tatil köyü, termal otel, deniz kıyısı yada tabiatla iç içe bir otel nasıl bir tatil istediğinize siz karar vereceksiniz. Fakat kararınızı çabuk vermenizde fayda var. Erken rezervasyon hayat kurtarır 🙂 sorunsuz, uygun fiyata tatil istiyorsanız erken rezervasyon olmazsa olmazlardan. Sizler için erken rezervasyonun yararlarını araştırdık. En iyi yerde, uygun fiyata yer bulma sıkıntısı yaşamak istemeyenler için bu yazıyı okunmasını şiddetler tavsiye ediyoruz.

Erken rezervasyon avantajları nelerdir?

1Fiyatlar

Erken rezervasyon gideceğiniz yere önceden karar verip ücretini ödeyerek odanızı önceden almaktır. Erken aldığınız oda veya odaların fiyatları otellere göre yüzde 15 ila yüzde 50 arasında daha düşük fiyattadır. Yaz aylarında deniz kenarı oteller, tatil köyleri, kış aylarında termal oteller ve kayak merkezlerindeki otellerin fiyatları diğer aylara oranla daha pahalıdır. Ancak kararınızı verdikten sonra yaz sezonunda gideceğiniz tatil köyüne kış veya ilkbahar aylarında odanızı alır ve ödemesini yaparsanız. Böylelikle yaz ayında tutacağınız bir oda fiyatını önceden rezervasyon yaparak indirimli almış olursunuz.

2Cayma Hakkı

Peki ödemeyi yaptım sonra vazgeçtim ne olacak diyorsanız. Oteller size ödeme yaparken cüzi miktarlara sigorta yaptırıp yaptırmayacağınızı sorar eğer sigortayı yaptırırsanız. Tatil gününüzün 72 saate öncesine kadar cayma hakkınız vardır. Böyle bir durumda otel size paranızı geri öder. Ancak sigorta parasını ödemez. Bazı firmalar ise 72 saat kala iptal ederseniz ücret almamaktadır.

3Yer Bulma

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde her sezonun kendine özgü bir tatil planı vardır. Yazın deniz kenarında tatil yaparken, kışın Uludağ gibi kayakçılığın yapıldığı yerlerde tatil yaparsınız. Ülkemiz Turizm bakımından da en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi. Yani yaz sezonunda hem ülkemizden hem de dünyanın çeşitli bölgelerinde milyonlarca insan kıyı şeritlerine gidecek demektir. Böyle bir durumda en önemli mesele boş otel odası bulabilmek. Eğer tatile çıkacağınız yer ve zaman belli ise hiç vakit kaybetmeden odanızı almanızda fayda var tatil zamanı geldiğinde boş bir oda bulabilmek için tatilinizi zehir edebilirsiniz.

4Erken Rezervasyon İçin En Elverişli Zaman

Erken rezervasyon yaptırmaya karar vermişseniz öncelikle kampanyaları inceleyin eğer kampanyalar başlamamışsa bir süre beklemenizde yarar var. Ayrıca tatil için tur şirketlerini incelemeyi de ihmal etmeyin en iyi kampanya hangisinde araştırın unutmayın sadece otel fiyatlarında değil, uçak bilet fiyatlarında kampanya yapan tur şirketleri dahi var.

5Güvenilirlik

 

Erken rezervasyonun artıları kadar önemli olan güvenilir bir kurum bulabilmek. Sonuç itibari ile hiç görmediğiniz bir odaya belli bir miktar para ödüyorsunuz. Elinizde sadece internet üzerinden yapılmış bir satış dekontu ve kredi kartından para çekildiğine dair belge yer alıyor. Böyle bir durumda sizlere tavsiyemiz iyi bir araştırma yapmadan böyle bir işe kalkışmamanız. Kalmak istediğiniz oteli İnternet araştırın, telefonla arayarak bilgileri teyit edin.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?