Evde Diş Beyazlatmak İçin 7 Muhteşem Tüyo

588

Evde doğal yollarla dişlerinizi beyazlatmak isteyenler için muhteşem tüyolar hazırladık. Bembeyaz dişlere sahip olmak ve aynı zamanda parlak dişlere sahip olabilmek için bu ipuçları sizlere çok faydalı olacak.

Geçmişten günümüze en bilinen ve fazlasıyla popüler bir teknik olan karbonatla diş beyazlatma tekniği; bilinen en doğal seçeneklerdendir. Karbonat, yalnızca dişleri beyazlatmakla kalmıyor, ağızdaki bakterileri de öldürerek plak tabakalarını temizlemeye destek oluyor. Her ne kadar fazlasıyla bilinmese de Gliserin maddesinin antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Sofra tuzunda da ağız içerisinde bulunan mikroorganizmaları yok edici bir güç bulunuyor. Kişiyi rahatsız eden plaklardan kurtulmak için çilek ve karbonat karışımını deneyebilirsiniz. Çilekte plak oluşumunu engelleyen malik asit bulunmaktadır.

Her şeyde olduğu gibi bu maddelerde de sık kullanımlar dişlerin genel yapısına zarar verebilmektedir. Bu tekniği ayda 1 ya da 2 sefer uygulamanız yeterlidir. Çileği ikiye bölüp dişlerinizin üzerinde sürterek de beyazlatma işlemine destek olabilirsiniz. Bilinen diğer gıdaların da dişlerimize son derece faydası bulunuyor. Elma, diş yüzeyinde bulunan lekeleri gidermeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da antibakteriyel etkisi de bulunuyor. Böylelikle dişler eskisinden daha canlı ve beyaz görünüyor.

Sert ve lifli yapısıyla dikkat çeken kerevizin de dişlere faydası bulunuyor. Yendiği zaman sert yapısından ötürü diş etlerine masaj yapıyor ve plakların temizlenmesine fayda sağlıyor. Havucu bütün bir şekilde tüketmek diş yüzeyinde biriken tabakaların temizlenmesine destek olur.

İşte Doğal Yollarla Evde Diş Beyazlatmanın İpuçları

Karbonat

Karbonat, adaçayı ve Tarçın 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı tarçını birbirine ekliyoruz. Islak ve temiz bir diş fırçası ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Her akşam yatmadan önce bunu tatbik edin sonucu 1 haftada göreceksiniz.

Çilek

Çilek dişlerde tartar oluşumunu yumuşatır ve onlara beyaz ve temiz bir görünüm verir.
Çilek, diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan, önemli bir enzim olan malik asit içerir, ikinci olarak bu mükemmel meyve, ağzınızdaki ve dişlerinizdeki bakterileri izale eden liflerle kaplıdır. Çileği alın ve ezin, macun kıvamına geldiğinde dişlerinizi bunla fırçalayın.
Bu uygulama dişlerinizi beyazlattığı gibi dişteki kalıntılarıda temizleyecektir. Fakat bu uygulamayı sık tekrarlamamalısınız, çilek asidiktir, çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verebilir.

Tuz

Tuz antibakteriyeldir ve bir temizlik maddesidir.
Macununuza tuz ekleyip kullanmak, tuzun aşındırıcı özelliğinden dolayı, dişlerinizdeki kalıntıları giderir, temiz ve beyaz dişlere kavuşursunuz.
Dişlerinizi beyazlatmak istediğinizde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Defne Yaprağı Ve Portakal Kabuğu

Defne yaprağını alın ve ezin.
Portakal kabuğunu rendeleyip, ezdiğiniz defne yaprağına ekleyip macun kıvamına getirin.
Diş fırçanıza bu macunu sürün.
5 dakika boyunca dişinizle bunla fırçalayın.
Dişleri beyazlatmakta kesinlikle etkili bir yöntemdir.
Her gün uygulanması dişlerin üst tabakasını aşındırabileceğinden tavsiye edilmez.

HavuçÇiğ şekilde havucu rendeleyin, ezin macun kıvamına getirin ve fırçanıza koyup, dişlerinizi bunla fırçalayın. Havuç içerisinde dişleri beyazlatmak için özel bir madde içermez fakat
havucun sert yapısı, dişlerinizi temizleyerek, onları beyaz ve çekici bir görüntüye kavuşturur.
Havucun dişlere uygulanmasında herhangi bir mahsur olmadığından dişlerinizi beyazlatmak için, hergün uygulamnızı tavsiye ederiz. Dişlerinizi önce limon veya çilekle beyazlattıktan sonra, bu beyazlığı korumak için size önerimiz hergün dişlerinizi, fırçanıza koyduğunuz havuç parçalarıyla ovun.

Muz

Muzda vücudunuz için gerekli çok değerli besinler vardır.
Fakat muz kabuklarının bir işe yaramadığını düşünüp onları çöpe atarız.
Dişlerinizi doğal yönden beyazlatmak için size önerimiz, muzun kabuğunu çöpe atmayın!
Muzun kabuk kısmını ezip macun yapın, bunla dişlerinizi 2-3 dakika boyunca fırçalayın. 15-20 dakika sonra normal diş macununuzla fırçalayın. Bunu haftada 3 kez uygulayıp, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

C vitamini içeren gıdalar

C vitamini açısından zengin meyveler dişlerinizi beyazlatmak yardımcı olabilir.
Limon, portakal, çilek domates gibi gıdaları dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bunları ezip macun yapın, fırçanıza sürüp, birkaç dakika boyunca bunla dişlerinizi fırçalayın.
Biraz dişinizde dursun bu macun, ardından dişinizi yıkayıp durulayın.
Dişleriniz beyazlayacak ve temizlenecektir.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?