Facebook ve Twitter’a Neden Girilmiyor?

5

İstanbul’daki terör saldırısı sonrasında sosyal medyaya erişim sıkıntısı yaşanıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook ve Twitter’a giriş yapılamıyor. Sosyal medya kullanıcıları, “Facebook ve Twitter neden açılmıyor?” sorusuna cevap arıyor.

Cumartesi günü sabah saatlerinde İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı sonrasında internette yavaşlama söz konusu. Özellikle Twitter ve Facebook’a girişte sıkıntılar yaşanıyor. Hatta zaman zaman erişim bile sağlanamıyor.

facebook-twıtter

Twitter ve Facebook’a giriş yapamayan kullanıcılar “Twitter kapandı mı? Twitter’a erişim engellendi mi, Facebook çöktü mü?” sorularına cevap arıyor.

Facebook ve Twitter’a erişimin zorlaşmasının dün sabah saatlerinde Taksim İstiklal caddesinde gerçekleşen canlı bombalı saldırı sebebiyle yaşandığı tahmin ediliyor.

Twitter ve Facebook erişiminin yavaşlaması ve bağlantı hatalarından dolayı pek çok sosyal medya kullanıcısının Twitter ve Facebook’a yurtdışı DNS adreslerine girerek kullandıkları edinilen bilgiler arasında.

Cuma günü ise google ve youtube’a girişlerde sıkıntı olmuş. Saatlerce google servislerine erişim sağlanamamıştı. Şirketten bu problem ile ilgili açıklama yapılmadı.

google-youtube

Ama Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan sosyal medyadan açıklamalar yaptı. Sayan, internetteki sıkıntıların yurtdışı kaynaklı olduğunu söylemişti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?