Facebook’tan Arkadaşlık Günü Sürprizi

22

Bugün facebook’a giren milyonlarca kullanıcı güzel bir sürprizle karşılaştı. Çünkü bugün Facebook’un kuruluşunun 12. yıldönümü. Ve Facebook, 12. yaşını “Arkadaşlar Günü” videosuyla kutluyor.

facebok-son

4 Şubat 2004’te Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook bugün 12. yaşını kutluyor. Facebook, 12. yaş günü şerefine kullanıcılara güzel bir sürpriz yaptı ve kullanıcıların arkadaşlarıyla çektirdikleri fotoğrafları bir video haline getirdi.

Facebook-56

Kullanıcıların hatıralarını diledikleri gibi düzenlemesine de imkan tanıyan video için Facebook “Facebook’un 12. doğum gününde arkadaşlığı kutladığımız için, sen ve arkadaşların hakkında bu videoyu yaptık.” ifadesini kullanıyor. Kullanıcılar bununla birlikte Arkadaşlık Günü’ne özel hazırlanan çıkartma paketlerini de indirebiliyor. Facebook bunun yanında 2015 dördüncü çeyrek verilerini de paylaştı. Türkiye’de Facebook’u her ay 41 milyondan fazla insanın ziyaret ettiğini ve Türkiye’de 28 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunduğunu belirten Facebook, bu kullanıcıların 35 milyondan fazlasının mobil cihazlar üzerinden Facebook’u kullandığını ifade etti.

facebook-logo

Facebook’un bugüne özel geliştirdiği bazı yenilikler de bulunuyor. Bugünden itibaren Facebook kullanıcıları Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşacaklar.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?