Ferrari J50 Yollara Çıkıyor

30

Ferrari; son dönemin “görülemeyen” markalarından bir tanesi olsa da, her zaman olduğu gibi çok satmayı ve nadir modelleri ile muhteşem bir hasılat yapmayı oldukça iyi biliyor. Bu dönemde de, Japonya içerisinde 50. Yılını kutlayacak olan ünlü marka; büyük bir haberi geçtiğimiz dönemde sevenleri ile paylaşmıştı. Marka, ellinci yılına özel olarak Ferrari J50’yi duyurmuş ve ilerleyen dönemde tanıtılacak bu yepyeni canavarın sadece on adet üretileceği yine belirtilmişti. Sınırlı sayıda, limitli olarak üretilen bu aracın ikinci bir partisi olmayacakken aracın kimler tarafından alınacağı yahut rezervelerin yapılıp yapılmadığı dahi merak konusu olmaya devam ediyor. Ferrari, son dönemde sürekli sınırlı sayıda araçlar üreterek olabildiğince nadir eserler vermeye ve bu sanat eserlerinin düzgün kullanıcılara gitmesini bu şekilde sağlamayı hedefliyor. Böylece, parasıyla değil ismi ile anılacak bir marka olmayı hedefleyen Ferrari’nin hiç şüphesiz yüzyıllarca ismi anılmaya devam edecek.

Ferrari J50 2017; ilk bakışta bir dönemin en güzel bilgisayar oyunlarından Need For Speed’in ilk oyunundaki kırmızı arabayı hatırlatıyor. Bu araba, oyunun en hızlı arabalarından bir tanesi olmakla birlikte aynı zamanda oyunun ikonuydu ve olabildiğince çok reklamının yapılması da sağlanmıştı. Böyle retro bir tasarımla karşımıza çıkan Ferrari’de J harfi; hiç şüphesiz Japonya’yı temsil ederker 50 sayısı da modelin 50. Yıla özel üretilen bir araba olmasından kaynaklanıyor. Japonya’da sunulacak olan araç muhtemelen Japon zenginler tarafından satın alınacak ancak hala kesin bir bilgiye sahip olmadığımızı belirtelim.

Spider 488 GTB model bir motorla karşımıza çıkacak olan J50 tasarımında ilgi çekici detaylar da yok değil. Zira, arabaya bakıldığında tam bir sanat eseri olduğu rahatlıkla belirtilebiliyor. Tasarımcıların özenle çizdiği J50’nin eğimleri, özel olarak siyah şeritlerle ayrıştırılmış ve bu detaylara dikkat edilmesi sağlanmış. Bakan her kullanıcı, muhtemelen aracın eğimlerinden hayli etkilenirken J50’nin üzeri açıkken de oldukça hoş bir görüntüsü olduğunu belirtelim.

Ferrari J50; genelde kırmızı siyah olarak görüntüleniyor ancak talepkarları bu arabayı farklı renk düzenleriyle tercih edebiliyor ve talepleri doğrultusunda bu renkler değiştirilebiliyor. Muhtemelen pek çok insan aracının renklerini değiştirmek de isteyebilir. Örneğin, Ferrari’ye yakışan bir sarı siyah ikilisinin bulunduğu da biliniyor ve müşteriler sarı siyah bir renk düzeni de talep edebiliyorlar. 680 Beygir olarak tasarlanan bu canavarın, alıcıları yakın zamanda Japonya içerisinde belli olacak.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?