Fetih Kutlamaları Sebebiyle İstanbul’da Hangi Yollar Trafiğe Kapalı?

1

İstanbul’da Hangi Yollar Trafiğe Kapalı? İstanbul’un fethinin 563. yılı Yenikapı’da kutlanacak. Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenecek olan Fetih Şölenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım da katılak. Fetih programı sebebi ile bazı yollar da trafiğe kapatılacak. İşte kapalı yollar ve alternatifleri…

İstanbul Fatih Sultan Mehmet komutasında 1453’te fethedildi. Bugün fethin 563. yıl dönümü. İstanbul’da kutlamaların adresi Yenikapı miting meydanı olacak.

fetih-ıstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamasına göre, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın da katılacağı Yenikapı’daki Fetih Şöleni sebebi ile bazı yollar trafiğe kapatılacak.

trafik-otomobil-src-belgesi

İşte trafiğe kapatılacak yollar

Saat 08.00’den itibaren, Kennedy Caddesi Taşhanlar Varyant ile Kumkapı arası (Sirkeci istikameti), Namık Kemal Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 10. Yıl Caddesi’nden sahil güneye dönüşler, Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesi’nden Yenikapı istikameti ve Orgeneral Nafiz Gürman Caddesi’nden sahile katılım kapatılacak.

Kapalı yollar için alternatif güzergâhlar şöyle:

D-100 kuzey-güney yol, hal yolu kuzey-güney yol, Havuzlu Kavşak-Atatürk Havalimanı Caddesi-Basın Ekspres Yolu, Ataköy sahil-Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi, Millet Caddesi.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?