Formula E’de Sanal Yarışlar Başlıyor!

1

Formula E tutkunlarını sevindiren bir haber daha geldi. Artık Race Off Pro sanal yarış organizasyonu da düzenlenecek. Peki Race Off Pro nedir? Xbox ile Formula E yarışına nasıl katılrısınız? İşte yarış severleri heyecanlandıran projenin detayları;

Dünyanın ilk elektrikli otomobil yarış organizasyonu Formula E’den bir ilk daha geliyor. ilk sanal araba yarışı şampiyonası başlıyor.

sanal-yaris

Formula E’den bir yenilik daha: sanal yarış

Uzun süredir Motorsporları camiasının gündeminde olan proje ile  sanal yarışlar, Formula E ile eş zamanlı olarak düzenlenecek.  Sanal araba yarışı şampiyonası Race Off Pro Serisi’nin tanıtımı yapıldı. Yarışlar, Elektronik Spor Platformu, Microsoft ve Formula E işbirliği ile gerçekleştirilecek. Canlı yayın akışı ile bütün dünyada da yarışlar online olarak izlenebilecek. Sanal yarışların amacı daha geniş kitlelere ulaşmak.

formula_e_

Dünya genelinde gerçekleşecek yarışlarda 24 Mart-31 Mart tarihleri arasındaki ilk elemede en hızlı 10 oyuncu belirlenecek. Finalin ise 2-3 temmuz tarihlerinde yapılması planlanıyor.  Yarılmayı kazanana verilecek ödül ise 15.000 Euro olarak belirlendi.

Daha önce de Formula E yarışlarının sürücüsüz versiyonu düzenlenmişti. Formula E yarışından hemen önce başlayan yarışlarda 10 takımın yer alıyor. Ve her takım 2 otomobille yarışıyor.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?