Galatasaray E-Spor Duyuruldu

43

League of Legends özelinde pek çok global oyunun e-Spor içerisindeki camiası yavaş yavaş kuruluyor. Elbette öncesinde ligde pek çok profesyonel takım barındıran League of Legends Şampiyonluk Ligi içerisine büyük spor kulüpleri de dahil olunca, bu işin popülaritesi bir hayli artmış oluyor. Bunların ilki hiç şüphesiz geçtiğimiz iki yılda başarılara imza atan Beşiktaş E-Spor kulübüydü ve son yıllardaki çöküşünü saymazsak, Türkiye’de kulüplerin E-Spor branşını açmasında öncü bir yer edindi. Bu yıl ise Fenerbahçe; 1907 Fenerbahçe derneği ile işbirliği içerisinde ve Sina Afra önderliğinde bir E-Spor takımı kurmayı ve branşa dahil olmayı başardı. Son olarak; Fenerbahçe’nin League of Legends Şampiyonluk Ligi içerisine girmesiyle bu yıl spor kulüplerinden bir başkası beklenmiyordu ancak büyük bir sürprizle Galatasaray E-Spor da; lig içerisindeki yerini alma kararı aldı. Galatasaray’ın hiç şüphesiz diğerlerinden biraz daha farklı bir konumu ve durumu mevcut. Pek çok kulüp kendi iştiraklerini gerçekleştirip buna dair yatırımlar yaparken, Galatasaray sadece isim hakkını devrederek hiçbir masraf yapmaksızın lige dahil olma başarısını gösterdi.

Geçtiğimiz yıl Victorious Ace adlı Yükselme Ligi takımının Şampiyonluk Ligi’ne çıkmaya hak kazanması ile başlayan süreç; dedikoduları da beraberinde getiriyor ve bir Galatasaraylı olan takım koordinatörü Mert Tanrıverdi’nin ilerleyen zamanlarda Galatasaray ile anlaşacağını belirtiyordu. Ancak bunların doğruluğu henüz kanıtlanmamıştı. Mert Tanrıverdi, kısa süre içerisinde Galatasaray ile iletişime geçtiklerini açıklayarak projelerini ilettiklerini Twitter üzerinden duyurdu ve Victorious Ace takımını yeni sezonda Galatasaray E-Spor adıyla sunmak istediklerini belirtti. Bu duyurudan uzun süre bir sonuç çıkmadı zira kurul bir türlü toplanmak bilmedi. Toplansa da, kararlar oldukça ileri bir tarihe ertelendi. Victorious Ace; Şampiyonluk Ligi’nin başlamasına oldukça kısa bir süre kala; Galatasaray’ın kararı ile Galatasaray E-Spor haline geldi.

Kısa süre içerisinde, Daisyx adlı koç ile anlaşma sağlayan takım koordinatörü Mert Tanrıverdi; genç bir kadroya sahip olacaklarını belirtti ve bu kadroda geçtiğimiz yılın Victorious Ace takımını başarıya götüren isimlerin olabileceği belirtiliyor. Şimdilik sadece koçlarını açıklarken günümüzün Galatasaray E-Spor Kulübü; ilerleyen haftalarda kadrosunu tamamı ile duyurup sonrasında antrenmanlara başlayacaktır. Özellikle bu yıl LoL camiasını Beşiktaş ligde olmasa da; Galatasaray E-Spor vs. Fenerbahçe E-Spor derbileri bekliyor diyebiliriz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?