Galatasaray Fenerbahçe Derbisi Ertelendi!

0

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi ileri bir tarihe ertelendi… Maça saatler kala verilen bu karar taraftarın tepkisini çekti.

son-dakıka

Büyük derbiye saatler kala nefesler tutulmuştu. Derbiyi omuz omuza ve kardeşce izleyelim diyen taraftarlar, büyük bir şok yaşadılar.

Güvenlik Kurulu, Türk Telekom Arena’da bu akşam saat 20.00’de başlayacak olan mücadeleyi güvenlik sebebi ile 2 saat kala seyircisiz oynatma kararı aldı.

derbı-ertelendı

Saatler öncesinde stada giden binerce taraftar saat 16:30’dan itibaren stada giriş yapmışlardı. Alınan bu kararın ardından taraftarlar hoparlörden yapılan anonsun ardından stattan dışarı çıkartıldı.  Galatasaray taraftarı da bu karara ‘yönetim istifa’ diye bağırarak tepki gösterdiler.

Galatasaray, yaşanan bu gelişmeler ve seyircisiz oynama kararından sonra maçın ertelenmesi için Federasyona başvuru yaptı. Fenerbahçe de Galatasaray ile aynı görüşte olduğunu federasyona bildirdi.

Seyircisiz oynama kararı sonrasında sosyal medyada da Federasyona ve İstanbul Valiliği’ne büyük tepki gösterildi.

İlerleyen dakikalarda kulüp temsilcileri ve Federasyon yetkilileri bir araya geldi. Sonrasında da ortak görüş doğrultusunda Galatasaray – Fenerbahçe derbisi güvenlik sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi.

Federasyon ve İstanbul Valiliği de internet sitelerinden erteleme kararını resmi olarak açıkladılar.

İstanbul Valiliği: “Galatasaray-Fenerbahçe maçı ciddi bir istihbarat sebebiyle ertenlenmiştir” diye açıklama yaptı.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?