Gelmiş Geçmiş En İyi Basketbol Oyuncuları

14

Tüm Zamanların en iyi ve en efsane basketbolcularını sizler için listeledik

1.Michael Jordan

Michael Jeffrey Jordan, baş harfleri MJ tarafından da bilinir ve Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur. Dünyanın gördüğü ve göreceği en iyi Basketbol oyuncusudur.17 Şubat 1963 doğumlu emekli basketbol oyuncusudur ve şuan aktif bir iş adamıdır. Oybirliğiyle, Michael Jordan tüm zamanların en büyük basketbolcusudur

2.Magic Johnson

Magic Johnson 13 sezon boyunca Los Angeles Lakers Ulusal Basketbol Federasyonu’nda forma giyen emekli bir Amerikan profesyonel basketbol oyuncusudur.14 Ağustos 1959 doğumla olan Magic Johnson Lise ve kolejde şampiyonluklar kazandıktan sonra, Johnson 1979 NBA Draftı’nda Lakers tarafından en iyi basketbol oyuncusu seçildi boyu 2.06 cm’dir

3.LeBron James

30 Aralık 1984 Doğmlu olan LeBron Raymone James, Amerikan Basketbol Federasyonu Cleveland Cavaliers için profesyonel bir basketbol oyuncusudur. James, kısa forvet ve uzun forvet pozisyonlarında görev yapmaktaydı. Kariyeri boyunca 3 kez NBA şampiyonluğu, 3 kez NBA Finalleri MVP Ödülü, 4 kez NBA En Değerli Oyuncu Ödülleri, 2 kez Olimpiyat altın madalyası ve, 1 kez NBA Sayı Kralı ve NBA Yılın Çaylağı Ödülü Kazanmayı Başarmıştır.

4.Kobe Bryant

23 Ağustos 1978 Doğumlu olan Kobe Bean Bryant, Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusu. 20 yıllık kariyerinin tamamını Los Angeles Lakers Ulusal Basketbol Federasyonu’nda Basketbol Oyuncusudur. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu görmüştür. Bryant ilk şampiyonluğunu 1999 – 2000 yılarında ulaşmıştır.

5.Larry Bird

7 Aralık 1956 doğumlu olan Larry Joe Bird, Amerikan Basketbol Birliği Boston Celtics için oynayan Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur. Larry Bird 1979’dan bugüne kadar 3 kez NBA Şampiyonluğu yaşamıştır.

6.Wilt Chamberlain

21 Ağustos 1936 Doğumlu olan Wilton Norman “Wilt”, Amerikalı bir basketbol oyuncusudur. 21 Ağustos 1936’da Philadelphia ‘da doğdu ve kalp yetmezliği nedeniyle 12 Ekim 1999’da Los Angeles’ta öldü. Wilt Chamberlain, tek bir oyunda tam tamına (100) basket atan oyuncudur Wilt, adını rekorlar kitabına Altın harflerle yazdırdı.

7.Kareem Abdul-Jabbar

16 Nisan 1947 Doğumlu olan Kareem Abdul-Jabbar, Milwaukee Bucks ve Los Angeles Lakers için Ulusal Basketbol Federasyonu’nda 20 sezon oynayan Amerikalı bir emekli profesyonel basketbol oyuncusudur.Kareem Kariyeri boyunca NBA Yılın İyi 5 Takıma girmeyi başarmıştır.ayrıca New Yorkta giydiği Bir Liset Basketbol Takımında art arda 71 galibe etmeyi başarmıştır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?