Gizli SEO Teknikleri-2 (Kodlama)

9

Bir web sitesi geliştirmek için kullanılan teknikler son derece önemlidir. Bu da sitenin SEO kalitesini etkiler. Bu yüzden kendinize şu soruları sorun ve doğru her şeyi yaptığınızdan emin olun. Kodlama ile ilgili ne tür teknik çalışmalar yapmanız gerektiğini gösteren sorular ile ilerleyelim.

1- Web sitemin kodlaması doğru mu? URL Rewrite, Robots.txt, Site haritası düzenlendi mi?

2- Tüm tarayıcılarda düzgün görünüyor mu? Mobil versiyonum hazır mı?

3- Sitemin arama motorları tarafından indekslenmesini etkileyebilecek hiçbir kırık link olmadığından emin miyim?

4- Gereksiz yere sayfalarda Flash, Silverlight JavaScript / AJAX, Java uygulamaları, çerçeveler vb kullanıyor musunuz? Bu da sitenize erişimi engelliyor mu?

5- Menüler, kategoriler ve öne çıkarmak istediğim sayfalara erişim kolay mı? İsteyen her istediği bilgiye hemen ulaşabiliyor mu?

6- Sitenizi arama motorları için değil kullanıcılar için mi yaptınız?

7- SEO Crawl kalitesi için taranmak üzere kolay bir sistemde mi?

8- Meta etiketleri ve meta description içeren sayfa kaynaklarınız doğru bilgi içeriyor mu?

9- Yinelenen içeriklerde 301 yönlendirmelerim var mı?

10 – Rel=”canonical” etiketi ile çoklu sayfaları ana sayfaya bağladım mı?

11- Birden fazla sayfaya gereksiz HTTP yönlendirme yapmadığımdan, aynı sayfadan gereksiz yere fazla sayfalar üretmediğimden emin miyim?

12- Web sitesinin açılış hızını düzenledim mi? Site açılışını hızlandırmak için cache, gzip, css sıkıştırma, js optimizer çalışması yaptım mı?

13- Gizli metin veya gizli trafik elde etmek için black hat seo yollarına başvuruyor muyum?

Eğer yukarıdaki çalışmayı yaptıysanız kodlama konusunda ince bir noktaya da dikkat etmenizde fayda var. Sitenize son halini verdikten sonra Web SEO Analizi araçları ile denetleme yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Son olarak, kullanıcı davranışlarını takip ederek verimli sayfa, içerik veya kategorileri öne çıkarın. Kullanışlılık bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?