Google Duo nedir? Nasıl kullanılır?

18

Google’ın görüntülü sohbet uygulaması Google Duo yayınlandı. Türkiye’de de kullanılabilen Google Duo uygulaması Play Store’dan indirilebiliyor.iOS ve Android arasında görüntülü konnuşmak artık ücretsiz. Haberimizin detayında Google Duo ‘nun kullanımı ve Google Duo hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Google Duo; Google I/O etkinliğinde duyurusu yapılan Google’ın yeni görüntülü sohbet uygulamasıdır ve  dünya genelinde resmi olarak Play Store’a giriş yapmış bulunmakta.

Hali hazırdaki sosyal medya uygulamalarından sıkıldıysanız Google Duo, sunduğu sistem ile aradığınız kan olabilir. Oldukça basit bir arayüze, dolayısıyla da basit bir kullanıma sahip olan Google Duo’yu açtığınızda direkt olarak istediğiniz arakadaşınız ile görüntülü konuşma yapabilmektesiniz.

Uygulamanın bir de şöyle bir özelliği var; sizi arayan kişinin görüntüsü, siz aramayı kabul etmeseniz de size gözükmekte. Yani kimin aradığını ve o sırada ne yaptığını görebiliyorsunuz.

iOS ve Android platformlarının mağazalarındaki yerini alan Google Duo, bu iki platform arasında görüntülü konuşma hizmeti sunması ile Facetime’a göre daha avantajlı olarak gösteriliyor.

Bildiğiniz gibi Facetime‘da sadece iOS ve OS X cihazları arasında görüşme yapılabiliyor.

Google Duo’da Video Konferans Desteği!

Google Duo kullanıcıları, birden fazla görüşmeyi birbirine bağlama yani konferans oluşturma özelliklerine sahip. Google Duo’nun bant genişliğine göre çözünürlüğü ayarlayarak veri transferi yapması bağlantı kesintilerine önlem olarak geliştirilmiş.

Uçtan uca şifrelenen Google Duo‘nun sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olduğunu söyleyebiliriz.

google-duo

Google Duo ile anı kaçırma!

Google’ın ‘knock knock’ adını verdiği özellik(!) ise biri tarafından arandığınızda yanıt vermeden önce karşı tarafın görüntüsünü almanızı sağlıyor. Ancak bunun da bir istisnası var; iOS kullanıcıları uygulama kapalıyken bu özellikten faydalanamayacak. Ön izlemeyi görebilmeleri için uygulamanın zaten açık olması gerekiyor. Diğer yandan kullanıcılar isterse bu özelliği kapatabilecek.

Google’ın basitlik üzerinden pazarlamaya çalışacağı Google Duo, Whatsapp‘ın kısa mesaj dikeyine getirdiği inovasyonu getirmek için çok geç kaldı. Bununla birlikte kaliteli bağlantı sunma noktasında Google’ın bir avantaj sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Zira Google zayıf bağlantı kalitesi olduğunda görüntü transferini durdurarak, iletişimin sesle devam etmesini sağlıyor.

 

Başlıklar :
google duo nedir

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?