Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

18

Gözlük kullanan kadınlar genellikle gözlüklerinden dolayı, arka planda kaldığını sandıkları göz makyajlarını ihmal ederler. Makyaj gözlük kadınlar için her zaman ön planda olmalıdır. Gözlük modeline göre gözlerini ya belirgin yada tam tersi çok ön planda olsun istemezler. Seçeceğiniz gözlük modeli, çerçevesi ve rengi çok önemlidir. Bakışlarınızın etkili olması için küçük tiyolar vererek püf noktaları anlatacağız.

Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı? sorunuza işte cevaplar;

1Gözlük Çerçevesine Uygun Göz Makyajı

Seçeceğiniz gözlük çerçevesi çok önemlidir, çünkü yapacağınız göz makyajı rengi, çerçeve rengi seçiminize göre olacaktır. Uyumsuz bir makyaj gözlüğün sırıtması anlamına gelir.

2Kaşlara Şekil Vermek

Gözlük çerçeveniz tamam ama kaşlarınıza uyanını bulamadıysanız, kendiniz çizip şekillendirmeyi denemelisiniz. Kaşlar yüzün çerçevesidir, 2 çerçeveli bir insan olarak, gözlük çerçevenize uygun bir kaş modeli bulmalı ve ona göre kaşlarınıza uygun şekli vermelisiniz.

3Göz Altı Morlukları Varsa

Göz altı morluklarınız var ise bu konu baya sıkıntı yaşatacaktır, çünkü gözlük kullanan bayanların göz altı morlukları her zaman daha belirgin gözükmektedir. Bu yüzden mümkünse kapatıcı kullanmak çok işinize yarayacaktır.

4Göz Farı Nasıl Olmalı?

Gümüş tonları ve simli farlardan uzak durmalı ayrıca krem farlar yerine pudra farlar tercih edilmelidir. Yumuşak tonlarda ki farlar güzel bir görüntü sağlayacaktır.

5Eyeliner Kullanımı

Kalın çerçeveleriniz yok ise eyeliner hiç kullanmayın yada çok ince şekilde sürebilirsiniz. Gözlerinizi büyük gösterme niyetindeyseniz üzerine kalem çekebilirsiniz.

6Allık Kullanımı

Gözlük kullanan bayanların kemik yapısı geri planda kaldığı için canlı renklerde allık kullanılmalı ve mümkün olduğunca kemik yapısı ön plana çıkarılmalıdır. Seçeceğiniz allık cildinizi ışıltılı da gösterecektir.

7Kirpikleriniz

Kirpiklerinizi kıvırarak maskara kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kirpikleriniz çok uzunsa gözlük camlarının kirlenmemesi açısından uzatıcı etkili maskara kullanmayınız.

8Ruj

Gözlük çerçeve renginize göre, mor veya pembe tonlarında rujlar yani canlı renkler harika duracaktır. Rujunuzu genellikle çerçeve renginize zıt renkler tercih etmelisiniz. Açık ton çerçeveler için koyu tonlar çok hoş duracaktır.

HENÜZ YORUM YOK